کد خبر: 10149

شورای وزیران لبنان قرار است در جلسه پنج‌شنبه آینده موضوع هدیه نظامی جمهوری اسلامی ایران به ارتش این کشور را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، هدیه جمهوری اسلامی ایران به ارتش لبنان در جلسه پنج‌شنبه شورای وزیران مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

گزارش روزنامه «الدیار» حاکی است که جلسه بررسی هدیه نظامی ایران به ارتش لبنان، پس از تکمیل گزارش هیئت نظامی همراه «سمیر مقبل» وزیر دفاع لبنان در سفرش به تهران برگزار می‌شود.

این روزنامه لبنانی افزود که گزارش هیئت همراه وزیر دفاع در سفرش به تهران کامل شده و به سمیر مقبل ارائه شده است. در گزارش مذکور لیست و مقدار تسلیحات اهدایی ایران به ارتش لبنان بیان شده است.

«علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران بیش از یک ماه گذشته طی سفری به بیروت با «تمام سلام» نخست وزیر لبنان دیدار و از عزم تهران برای تقدیم هدیه نظامی به ارتش لبنان سخن گفت.

وی طی سخنانی مطبوعاتی در مقر نخست وزیری لبنان گفت: درباره تحولات سیاسی منطقه و تلاش‌های اسرائیل برای سوء استفاده از تحولات منطقه‌ای و همچنین درباره روابط دوجانبه گفت‌‌وگو کردیم.

شمخانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تصمیم دارد هدیه‌ای نظامی به ارتش لبنان تقدیم کند، تاکید کرد: زمان اعطای این هدیه طولانی مدت نخواهد بود بلکه در اسرع وقت و طی سفر وزیر دفاع ایران به لبنان به ثمر خواهد نشست.

اعلام آمادگی تهران برای تقدیم هدیه نظامی به ارتش لبنان، با استقبال گرم بسیاری از جریان‌های سیاسی و شخصیت‌های لبنانی از جمله حزب الله، «نبیه بری» رئیس پارلمان و «جبران باسیل» وزیر امور خارجه مواجه شده است اما سنگ‌اندازی‌های جریان‌ مخالف مقاومت اسلامی و آمریکا و شیطنت‌های برخی دیگر از کشورهای عربی مانع از به سرانجام رسیدن فوری این موضوع شده‌ است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری