نفوذی فتنه‌گران در دفتر آقای هاشمی درباره مجلس خبرگان و انتخاب رئیس آن اظهارنظر کرد.

به گزارش قم خبر ؛ «غلامعلی- ر» در مصاحبه با آفتاب گفت: قاعدتاً با سابقه، پیشینه و حضوری که ایشان در مجلس خبرگان داشته‌اند علی‌القاعده ایشان باید انتخاب شوند و دیده شوند. اما همه چیز به شرایط چند ماه بعد باز می‌گردد که ایشان شرایط و آرایش صحنه را به چه شکل ببینند.

وی می‌افزاید: گمان من بر این است که تا آیت‌الله هاشمی هست، حضورشان در اینگونه عرصه‌ها پررنگ باشد. اگر هم ایشان نخواهند، علی‌القاعده اعضای مجلس خبرگان و مردم این حضور را تمنا خواهند کرد و خواهند خواست که بیایند و تجربه سنگین و وزین خود را در اختیار مجلس خبرگان بگذارند.
مشاور هاشمی همچنین درباره این سؤال که آیا اعضای مجلس خبرگان درباره هاشمی اجماع می‌کنند گفته است: باید منتظر بود، تصور می‌کنم در حال حاضر از نظر سابقه و منزلت نزد رهبری کسی به وزن و جایگاه آقای هاشمی در خبرگان برای این کار نباشد و فکر می‌کنم همه آقایانی که در آنجا حضور دارند این را می‌دانند. من احساس دیگری ندارم و فکر می‌کنم که اگر آقای هاشمی احساس تکلیف کنند، ایشان را انتخاب کنند. برداشت من این است که در این قضیه بر روی آیت‌الله هاشمی اجماع خواهد شد.

«غلامعلی- ر» در عین حال می‌گوید هاشمی به خاطر سنش نباید نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ می‌شد. «هر کس به جای ایشان بود چه به دلیل شرایط سنی و چه به خاطر مسائل کشور این تصمیم را نمی‌گرفت. خود ایشان هم مطرح می‌کردند که جوانترها هستند. اما زمانی که اقبال مردم را به خودشان، حجم خرابی‌های به جا مانده و اصلاحاتی که باید انجام می‌شد را دیدند، این تصمیم گرفته شد.

آقای هاشمی چندی پیش در پی افشاگری مطبوعات درباره هویت ضد انقلابی یکی دیگر از مشاورانش (عبدالحسین هراتی) اعلام کرد که سوابق او را نمی‌شناخته است و از این به بعد او را کنار می‌گذارد. هراتی پس از مشارکت در فتنه ۸۸، در استرالیا پناهندگی گرفت و همزمان در دفاع از منتظری، باند مهدی هاشمی و نهضت آزادی به حضرت امام اهانت کرد. اما پس از انتخابات ۹۲ به کشور بازگشت و در دانشگاه آزاد با حکم طه‌هاشمی، مدیر مرکز اسناد این دانشگاه آزاد شد که البته با اعتراض مطبوعات برکنار و بازداشت شد.

اما درباره اظهارات «غلامعلی-ر» شایان ذکر است که اتفاقاً بر اساس اجماع اعضای مجلس خبرگان بود که آقای هاشمی مجبور شد از ریاست خبرگان کنار رود چه اینکه همراهی وی با فتنه‌گران و عدم مرزبندی با آنها مورد اعتراض اکثریت قریب به اتفاق اعضای بصیر مجلس خبرگان بود و دقیقاً به خاطر همین حساسیت آیت‌الله مهدوی‌کنی (ره) که معمولاً از سمت و ریاست گریزان است احساس تکلیف کرد مصلحت‌نظام را بر دوستی ۵۰ ساله با آقای هاشمی ترجیح دهد و پا به میدان مسئولیت بگذارد اما در کنار همه این واقعیت‌ها باید گفت مسائل مربوط به مجلس خبرگان هیچ ربطی به فتنه‌گران آلت دست گروهک‌ها نظیر آقای «غلامعلی-ر» ندارد و آنها صرفاً از غفلت آقای هاشمی سوءاستفاده می‌کنند.

منبع: کیهان

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری