پس از پایان نماز جمعه، درگیری‌های جدیدی در قدس شرقی میان جوانان فلسطینی با نیروهای رژیم صهیونیستی به‌ وقوع پیوست. در همین حال نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دستور تخریب منازل عاملان حملات صورت گرفته در قدس شرقی را داد.

به گزارش قم خبر ، ایسنا به نقل از الجزیره خبر داد، علی‌رغم اینکه رژیم صهیونیستی دیوار حائلی را میان قدس و اردوگاه آوارگان فلسطینی که در نزدیکی قدس شرقی قرار دارد ایجاد کرده است، اما درگیری‌هایی در اردوگاه آوارگان فلسطینی به‌ وقوع پیوست.

اخیراً یک فلسطینی از همین اردوگاه در منطقه الشیخ جراح در قدس توانست دو اسرائیلی را به هلاکت برساند. نیروهای رژیم صهیونیستی نیز در همین اردوگاه این عامل حمله را به شهادت رسانده و اجازه ندادند تشییع جنازه وی به صورت گسترده برگزار شود. آن‌ها دستور دادند تا تشییع جنازه وی در نیمه‌ شب برگزار شود و تنها ۳۵ فلسطینی در تشییع جنازه وی حضور داشته باشند.

در روز جمعه نیز تشییع جنازه نمادینی برای این شهید فلسطینی برگزار شد که با درگیری‌هایی در اردوگاه شعفاط پایان یافت.

شماری از جوانان فلسطینی ساکن اردوگاه شعفاط با پرتاب بطری‌های آتش زا، نظامیان صهیونیستی را هدف حمله قرار دادند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع آگاه، در پی این اقدام دلیرانه یک نظامی اسرائیلی آتش گرفت و به شدت سوخت و بر اثر شدت سوختگی به هلاکت رسید.

این منابع افزودند که در پی حمله جوانان فلسطینی به سوی اشغالگران اسرائیلی همچنین یک دستگاه جیپ نظامی اسرائیلی از جاده منحرف و واژگون شد و به شدت خسارت دید.

گفتنی است که فلسطینیان ساکن اردوگاه شعفاط از سه روز پیش با نظامیان اسرائیلی درگیر هستند و این درگیری ها همچنان ادامه دارد.

پیشتر نیز درگیری‌هایی میان فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی در پی بستن مسجدالاقصی در روز جمعه صورت گرفت.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که صدای بمب‌های صوتی و گلوله‌هایی که نیروهای رژیم صهیونیستی به‌ شدت هر از گاهی به سمت فلسطینی‌ها در این اردوگاه شلیک می‌کنند، شنیده می‌شود.

در همین حال اوضاع همچنان در منطقه قلندیا به‌ ویژه در گذرگاه قلندیا که از شهر رام‌الله به شهر قدس منتهی می‌شود ناآرام است و درگیری‌هایی میان نیروهای رژیم صهیونیستی با فلسطینی‌ها به‌وقوع می‌پیوندد.

نیروهای رژیم صهیونیستی به مردان زیر ۳۵ سال اجازه مشارکت در نماز جمعه در مسجدالاقصی را نداده‌ و حالت آماده‌باش را در شهر قدس و سایر مناطق کرانه باختری اعلام کردند.

از سوی دیگر، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دستور تخریب منازل افراد متهم به عملیات شهادت‌طلبانه ظرف روزهای گذشته را داد.

این دستورات نتانیاهو برای مقابله رژیم صهیونیستی با موج اعتراضات در شهر قدس صورت گرفته است.

یک شهرک‌نشین دیگر نیز بر اثر شدت جراحت‌هایی که در این عملیات چند روز قبل در قدس برداشته بود جان خود را از دست داد.

در همین حال فدریکا موگیرینی، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا نسبت به تشدید مجدد خشونت‌ها در خاورمیانه در صورتی که تلاش‌ها برای حل درگیری میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها از سر گرفته نشود هشدار داد.

جن‌ ساکی، سخنگوی سیاست خارجه آمریکا نیز نسبت به تشدید تنش‌ها در قدس و اطراف مسجد الاقصی نگرانی شدید واشنگتن را اظهار کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری