مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهد که در مهم‌ترین بخش‌ها قرار است وزرای اقتصاد، صنعت و خارجه در این جلسات حضور یابند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم ، مجلس شورای اسلامی پس از یک هفته سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه، در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهد که در مهم‌ترین بخش‌ها وزرای صنعت، معدن و تجارت، اقتصادی و دارایی و امور خارجه به تعدادی از سؤالات نمایندگان مردم در خانه ملت پاسخ دهند.

دستورکار صحن علنی مجلس در هفته آینده به شرح زیر است:

** ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون مشترک در مورد طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر که سلب‌ یک‌فوریت از دوفوریت این طرح در جلسه علنی مورخ 1393/4/3 به تصویب رسیده است.

** گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب  13856 براساس دوسال آخر بیمه‌پردازی سنوات ارفاقی آنان که یک‌فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ 1393/6/2 به تصویب رسید و تقاضای تغییر دستور در جلسه علنی مورخ 1393/8/7 به تصویب رسیده است.

** گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح الحاق برخی مواد به قانون تنظیم‌بخشی از مقررات مالی دولت و اصلاحات و الحاقات بعدی آن که تقاضای تغییر دستور در جلسه‌ علنی مورخ 1393/8/7 به‌تصویب‌ رسیده است.

** ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه‌ اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم‌ و اصلاحات بعدی آن که یک‌فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ 1391/8/3 به تصویب رسیده است.

** گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد طرح اصلاح قانون تعاونی نمودن تولید و یکپارچه شدن اراضی در حوزه عمل شرکت‌های تعاونی روستایی که از سوی مجمع تشحیص مصلحت نظام اعاده ‌شده است.

** گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد طرح حمایت از احداث، تجهیز، نوسازی و مدیریت مساجد کشور و پیگیری امور نمازخانه‌ها که یک‌فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ  1392/2/18 به تصویب رسیده است.

** گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اجازه مشارکت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانک توسعه اسلامی که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی مجلس با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش شور دوم کمیسیون انرژی در مورد طرح حمایت از صنعت برق کشور که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه‌داخلی مجلس با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح اصلاح بند(ج) ماده (178) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران که این طرح توسط شورای عالی استان‌ها ارائه شده و در راستای اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح اصلاح بند(ز) ماده (44) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش‌کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیئت‌های انضباطی نیروهای مسلح که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** بررسی طرح دائمی شدن قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسوولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث که در اجرای ماده  146 آئین‌نامه داخلی بنا به تقاضای بیش از ده تن از طراحان و در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ(خسارت تأخیر) به کشتی‌ها که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح اصلاح تبصره (1) ماده (69) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی مجلس با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح الحاق یک تبصره به قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک‌ها و سایر منابع مالی و پولی کشور که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح جرم سیاسی که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد طرح اصلاح قانون تأسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی مجلس با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح الحاق یک بند به ماده (524) قانون آئین‌دادرسی مدنی که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی مجلس با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح الحاق یک تبصره به ماده (505) قانون آئین‌دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب، در امور مدنی که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی مجلس با اولویت در دستور قرار گرفته است.

** گزارش کمیسیون تدوین‌ آئین‌نامه داخلی مجلس در مورد طرح اصلاح موادی از آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که در اجرای ماده 104 آئین‌‌نامه ‌داخلی مجلس با اولویت‌ در دستور قرار گرفته است.

** گزارش کمیسیون آموزش،‌ تحقیقات و فناوری در مورد طرح نظام جامع آموزش و تربیت فنی،‌ حرفه‌ای و مهارتی که در اجرای ماده 104 آئین‌نامه داخلی مجلس با اولویت در دستور قرار گرفته است.

همچنین دو فقره سؤال علی ایرانپور نماینده مبارکه و نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه از علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، سؤالات حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان از محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و نیز سؤال جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد و کلات و تعداد دیگری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در دستور کار جلسه علنی هفته آینده مجلس قرار دارد.

به گزارش تسنیم، همچنین گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد تحقیق‌ و تفحص از عملکرد وزارت‌ صنعت، ‌معدن ‌و تجارت درباره واردات کالاهای استراتژیک و تنظیم بازار این‌کالاها که در اجرای ‌ماده214 آئین‌نامه ‌داخلی مجلس‌ شورای اسلامی و همین‌طور گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات‌ و فناوری مجلس در مورد تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی، در راستای اجرای ‌ماده 214 آئین‌نامه ‌داخلی مجلس‌ شورای اسلامی در دستور کار جلسه علنی هفته آینده بهارستان‌نشینان قرار دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری