کد خبر: 10022

یک رسانه انگلیسی از دخالت و نفوذ دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس در امور حساس و امنیتی در این کشور خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، روزنامه انگلیسی «گاردین» امروز (جمعه) طی گزارشی از جاسوسی نهادهای اطلاعاتی انگلیس بر وکلا و موکلان مرتبط با پرونده‌های ویژه امنیتی خبر داد.

بر اساس این گزارش، نهادهای اطلاعاتی انگلیس ( ام آی _۵ و ام آی _۶) به طور روزانه ارتباطات‌های موجود بین وکلا و موکلان خود در پرونده‌های حساس امنیتی را رصد می‌کنند.

دادگاه رسیدگی به جرایم نقض حریم خصوصی انگلیس با بیان این خبر اظهار دشت که دستگاه های اطلاعاتی انگلیس به طور غیرقانونی از پرونده های امنیتی حساسی که خود در آن‌ها دخیل هستند، بهره برداری می‌کنند. این در حالی است که هرگونه ارتباط بین وکیل و موکل بر اساس قوانین انگلیس مجاز می‌باشد.

گاردین در خاتمه نوشت: این موضع به دنبال دستگیری ۲ لیبیایی طی عملیات مشترک ام‌آی _۶ و سیا و فرستادن مجدد آن‌ها به لیبی در زمان حکومت «معمر قذافی» در سال ۲۰۰۴ و افشای اخیر این مسئله از سوی آن‌ها آشکار شد.

«عبدال حکیم بلحاج » و «سامی السعدی» ۲ لیبیایی بودند که طی عملیات مشترک از سوی ام‌آی _۶ و سیا به همراه خانواده‌هایشان ربوده شدند. هم اکنون بلحاج این اجازه را یافته است تا دولت انگلیس را به خاطر این بدرفتاری مورد تعقیب قانونی قرار دهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری