کد خبر: 6424

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: به مردم ایران قول داده بودم به ایران برمی‌گردم تا دست به دست هم دهیم و تیم ملی قدرتمندی را بسازیم.

به گزارش قم خبر ، کارلوس کی‌روش پس از واکنش مثبت به قرارداد نهایی به فدراسیون فوتبال برای سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، درباره این توافق، اظهار کرد: پیش از این با علی کفاشیان (رییس فدراسیون فوتبال) توافق کرده بودیم و الان هم همان توافقات روی کاغذ آمده و فکر می‌کنم درباره تمامی جزئیات به توافق نهایی رسیده‌ایم. من خوشحال هستم که در خدمت فوتبال ایران خواهم بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خواسته های فدراسیون فوتبال و شما در متن این قرارداد لحاظ شده و کیفیت این توافق چگونه است؟ نیز تصریح کرد: متن قرارداد محرمانه است، اما همان طور که من در قرارداد قبلی که با فدراسیون داشتم چندان سختگیری نکردم در قرارداد دوباره و جدید هم همان رویه را داشتم. من خوشحالم که ایرانی‌های زیادی طرفدار حضورم در تیم ملی کشورشان هستند. من به مردم ایران قول داده‌ بودم که برمی‌گردم و می‌خواهیم موفقیت‌های بزرگی را همراه با تیم ملی به دست آوریم.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که چه زمانی برای امضای قرارداد به ایران بر می‌گردید، گفت: در حال حاضر پاسخم را به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده‌ام و ما باید بیش از این فرصت را از دست ندهیم. آقای خراطی در تلاش است که برای سه شنبه صبح برای من بلیت رزرو کند. الان وقتی است که همه باید دست به دست هم دهیم تا تیم ملی به خوبی آماده شود. هدف پیش روی ما موفقیت در جام ملت‌های آسیا است و بعد از آن به جام جهانی ۲۰۱۸ و حضور در این بازی‌ها فکر می‌کنیم.

قرارداد کارلوس کی‌روش به احتمال فراوان روز سه‌شنبه با فدراسیون فوتبال به امضا خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، پس از اعلام موافقت کارلوس کی‌روش با قرارداد جدید فدراسیون فوتبال ایران قرار است این مربی پرتغالی برای امضای قراردادش هفته‌ آینده به تهران سفر کند. در حالی که ترابیان از احتمال امضای این قرارداد در روز یکشنبه خبر داده بود اما به احتمال فراوان قرارداد جدید کارلوس کی‌روش سه شنبه امضا خواهد شد.

قرار است علی کفاشیان روز چهارشنبه برای حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون به کره سفر کند. به همین خاطر در ایمیلی که فدراسیون فوتبال به کی‌روش ارسال کرده از او خواسته تا مقدمات سفرش را پیش از روز سه شنبه فراهم کند تا این مربی پیش از سفر رییس فدراسیون فوتبال به کره قرارداد جدید خود را با فدراسیون فوتبال به امضا برساند.

ترابیان: در توافق با کی‌روش قوانین داخلی لحاظ شد

دبیر کمیته‌ اقتصادی فدراسیون و مسئول تنظیم قرارداد کارلوس کی‌روش گفت: در قرارداد کی‌روش قوانین داخلی لحاظ شده است.

عباس ترابیان درباره پاسخ مثبت کارلوس کی‌روش به فدراسیون فوتبال برای سرمربیگری تیم ملی ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا، اظهار کرد: کی‌روش پاسخ مثبتش را از طریق ایمیل به فدراسیون فوتبال اعلام کرد و قرار بر این شد تا هر چه زودتر برای امضای قرارداد به ایران بیاید.

وی در پاسخ به این سوال که قرارداد کی‌روش بالاخره چه زمانی امضا خواهد شد؟ گفت: بنده دوشنبه عازم سفر هستم و چون تمام کارهای مربوط به تنظیم قرارداد و مفاد آن را بر عهده داشتم از رییس فدراسیون خواستم تا این کار پیش از سفرم هر چه زودتر نهایی شود و از طرفی سرمربی تیم ملی هم بتواند کارش را به زودی شروع کند تا بیش از این فرصت را از دست ندهیم. بنابراین فکر می‌کنم قرارداد کی‌روش تا دوشنبه امضا خواهد شد.

ترابیان درباره زمان حضور کی‌روش در ایران نیز به ایسنا گفت: قرار شده که مقدمات سفر او به تهران فراهم شود تا طی یکی، دو روز آینده به ایران بیاید، اما هنوز زمان دقیقی مشخص نیست. فدراسیون فوتبال با او در تماس است تا هماهنگی‌های لازم در این باره را انجام دهد.

مسئول تنظیم قرارداد کارلوس کی‌روش در پاسخ به این سوال که این قرارداد با قرارداد قبلی کی‌روش که سه سال پیش با ایران امضا کرد چه تفاوت‌هایی دارد؟ گفت: بنیاد قرارداد همان است، اما یکسری توافقات جدید میان طرفین شکل گرفته که در قرارداد جدید لحاظ شده است.

ترابیان در پاسخ به این سوال که آیا در قرارداد جدید محدودیتهای کی‌روش بیشتر شده است؟ به ایسنا گفت: نمی‌توان به وضوح در این باره صحبتی را بیان کرد. از طرفی متن این قرارداد هم هنوز به زبان لاتین است و به فارسی ترجمه نشده و کسی هم از آن اطلاعی ندارد، اما می‌توانم بگویم که ضوابط جدیدی که مدنظر فدراسیون فوتبال بود در این قرارداد به طور کامل دیده شده است. حتی ما تا حدودی از شرایط یک قرارداد صرفا بین‌المللی فاصله گرفتیم و خواستیم با محترم شمردن قوانین داخلی کشورمان و محدودیتهای که داریم همه آنها را لحاظ کنیم که خو‌شبختا‌نه همین هم شده است.

ترابیان همچنین در واکنش به این که سوال که "به نظر مهم‌ترین اختلاف فدراسیون و کی‌روش بر سر میزان دستمزد او تا پایان جام ملت‌های آسیا بود که کی‌روش دستمزد یک ساله را طلب می‌کرد، اما فدراسیون معتقد بود که به میزانی که او کار کند باید حق الزحمه‌اش پرداخت شود، حال کی‌روش کوتاه آمده و خواسته فدراسیون را پذیرفته است"، گفت: نمی‌توانم در این‌باره که جزو مفاد مهم و محرمانه قرارداد است صحبتی داشته باشم، اما به هر حال ما در لحظه لحظه مذاکرات و تنظیم قرارداد همواره تلاش کردیم منافع ایران را به طور کامل ببینیم. البته شرایط طرف مقابل هم به صورت منصفانه در نظر گرفته شده است، اما در مجموع همان طور که گفتم یکسری نظرات فدراسیون در قرارداد دیده شده و ما در مقابل بعضی زیاده‌خواهی‌ها هم پافشاری کردیم و از این نظر کار برای ما خوب پیش رفت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری