کد خبر: 11999

بنا به دلایل نامعلومی فوتبال محبوب ترین ورزش جهان لقب گرفته و پول های کلانی در این رشته ورزشی مبادله می شود.

به گزارش قم خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهمترین دلایل محبوب شدن فوتبال در سراسر جهان را جنبه تفریح و سرگرمی آن می دانند، اما در کنار این مسائل نباید نقش پول کلانی که در این رشته ورزشی مبادله می شود را نادیده گرفت.


اگر از برخی بازیکنان بستکبال ان بی ای بگذریم، اغلب این بازیکنان فوتبال هستند که بیشترین دستمزدها را دریافت می کنند. در کنار دستمزدهای پرداخت شده، مسابقات قاره ای و بین المللی فوتبال هم دارای جوایز نقدی درخور توجهی هستند. به عنوان مثال به قهرمان بازیهای جام جهانی ۲۰۱۴ مبلغ ۳۸.۴۷ میلیون دلار پاداش اعطاء شد.

لیگ های فوتبال حاضر در اروپا بیشترین دستمزد را به بازیکنان خود می دهند و عجیب نیست اگر همه ستاره های جهان فوتبال مایل به بازی در یکی از این لیگ ها باشند. زمانی که لیگ فوتبال کشوری پول زیاد برای جذب بازیکنان سرشناس خرج کند، طبیعی است که در رقابت های بین المللی هم عناوین افتخار بیشتری کسب کند.

در ادامه فهرستی از ۵ لیگ فوتبال جهان که بیشترین دستمزد را به بازیکنان می پردازند آمده است:

۱-لیگ برتر انگلیس: ۳ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۶۶۶ دلار در فوتبال انگلیس بازیکنان بطور میانگین سالانه دستمزدی معادل ۲.۳ میلیون پوند یا ۴۳ هزار و ۷۱۷ پوند در هفته دریافت می کنند. آنان در سال ۲۰۱۴ تقریبا ۶۰ درصد بیشتر از بازیکنان حاضر در بوندسلیگا دستمزد گرفته اند. درآمد هفتگی فوتالیست های حاضر در لیگ انگلیس معادل ۶۸ هزار و ۳۷۳ دلار است.

۲-بوندس لیگا: ۲ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۵۹۴ دلار فوتبال آلمان بهترین نمایش را در بازیهای جام جهانی سال ۲۰۱۴ داشت و اکثر بازیکنان آن در رقابت های بوندسلیگا مشغول فعالیت هستند. بایرن مونیخ را می توان بهترین باشگاه حال حاضر جهان دانست، آنان برای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دورخیز بلندی کرده اند.

۳-سری آ ایتالیا: ۲ میلیون و ۵۴ هزار و ۱۷۰ دلار، هرچند تیم ملی و تیمهای باشگاهی ایتالیا جلال و شکوه سالهای گذشته خود را در فوتبال بین المللی از دست داده اند، اما لیگ سری آ با جدیت به کار خود ادامه می دهد و برنامه ای بلند مدت برای درخشش در مسابقات اروپایی دنبال می کند. فوتبالیست های حاضر در لیگ ایتالیا سالانه بطور میانگین ۲ میلیون و ۵۴ هزار دلار دستمزددریافت می کنند و با توجه به اینکه موفق به کسب هیچ افتخار اروپایی نشده اند، رقمی خوب محسوب می شود.

۴-لالیگا اسپانیا: یک میلیون و ۸۹۶ هزار و ۷۷۵ دلار ۲ نامزد دریافت جایزه توپ طلا در سال ۲۰۱۴ در فوتبال اسپانیا مشغول فعالیت هستند، اما میانگین دستمزد آنان با آنچه در لیگ برتر انگلیس پرداخت می شود بسیار فاصله دارد. با توجه به حضور لیونل مسی در بارسلونا و کریستیانو رونالدو در رئال مادرید خیلی سخت می توان لیگ فوتبالی را یافت که دارای چنین ستارگانی در بالاترین سطح کلاس جهانی باشند. شاید همین بی توجهی مسئولان لالیگا به دستمزد بازیکنان باشد که زمزمه های جدایی مسی از بارسلونا و ابراز علاقه کریس رونالدو به حضور مجدد در منچستریونایتد به گوش می رسد.

۵-لیگ دسته یک فرانسه: یک میلیون و ۵۴۴ هزار و ۸۶۰ دلار بالاترین سطح رقابت های فوتبال در فرانسه لیگ دسته یک این کشور است. این لیگ کار خود را از اوایل دهه ۱۹۳۰ میلادی آغاز کرد و حالا بازیکنان بزرگی مانند زلاتان ابراهیموویچ را در اختیار دارد. پول خوبی در لیگ دسته یک فرانسه به فوتبالیست ها پرداخت می شود و آنان بطور میانگین سالانه ۱.۵ میلیون دلار دریافت می کنند.

رقم های قید شده در تمامی این ۵ لیگ فوتبال براساس قرارداد رسمی بازیکنان جمع آوری شده و پاداش های آنان ملاک این رتبه بندی قرار نگرفته است.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری