کد خبر: 11912

بمب نقل‌و‌انتقال والیبال؛ پیشنهاد کازان روسیه به معروف

تیم والیبال کازان روسیه با ارسال پیشنهادی به کاپیتان تیم ملی ایران خواهان حضور وی در این تیم شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، سعید معروف که چندی پیش به عنوان بهترین پاسور لیگ جهانی ۲۰۱۴ انتخاب شد حالا در آستانه پیوستن به کازان روسیه قرار گرفته است. مسئولان این باشگاه روسی با ارسال درخواستی به معروف خواهان حضور کاپیتان تیم ملی در این تیم شدند. شنیده شده است این اتفاق بزرگترین نقل و انتقال تاریخ والیبال ایران است؛ مسئولان کازان در حال حاضر منتظر تایید نهایی سعید معروف هستند.


معروف که هم‌اکنون عضو تیم شهرداری ارومیه است و تیمش نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر والیبال را بدون شکست پشت‌سر گذاشته است در سال‌های اخیر همراه با درخشش تیم ملی افتخارات فردی زیادی هم کسب کرده است که از جمله آنها می‌توان به باارزش‌ترین بازیکن قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۱۳، بهترین پاسور قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۱۳، بهترین پاسور لیگ جهانی ۲۰۱۴ اشاره کرد.

وی والیبال را از تیم مقاومت ارومیه شروع کرد و سابقه بازی در تیم‌های پگاه، صنام، استقلال گنبد، سایپا، داماش، کاله و شهرداری ارومیه و متین ورامین را دارد. او در جام باشگاه‌های والیبال آسیا در سال ۲۰۱۳ مانیل با متین ورامین به قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا رسید و در سال ۱۳۹۳ با قراردادی دو ساله دوباره به شهرداری ارومیه بازگشت. معروف در سال ۱۳۸۰ وارد تیم ملی نوجوانان و از سال ۱۳۸۴ هم رسماً عضو تیم ملی بزرگسالان شد. معروف پس از عدم دعوت علیرضا نادی توسط خولیو ولاسکو کاپیتان تیم ملی والیبال ایران شد.

تیم کازان روسیه هم در حال حاضر در جایگاه سوم رده‌بندی لیگ این کشور قرار دارد؛ این تیم از ۱۵ بازی خود ۳۶ امتیاز کسب کرده است و در کورس قهرمانی قرار دارد. تیم کازان تعدادی از ملی‌پوشان تیم ملی والیبال روسیه را همراه با ۳ بازیکن خارجی در ترکیب خود دارد و هدایت آن هم برعهده ولادیمیر آلنکو، سرمربی سابق تیم ملی والیبال روسیه است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری