کد خبر: 1935

شبکه تلویزیونی فرانس24گزارش داد :ˈنیکلا سارکوزیˈ رییس جمهوری سابق فرانسه که امروز(سه شنبه)به علت پرونده رسوایی مالی برای24ساعت بازداشت شد احتمال دارد جهت پاسخ به پرسش های بیشتر پلیس بازداشت اش تا 48ساعت تمدید شود.

به گزارش قم خبر، ایرنا به نقل از فرانس24 نوشت، پلیس برای پرسش از وی تا ۲۴ ساعت او را در اختیار دارد و چنانچه نیاز باشد این مدت زمان نیز می تواند برای ۲۴ ساعت دیگر تمدید شود.


برپایه این گزارش، سارکوزی صبح امروز(سه شنبه) به همراه راننده و محافظ شخصی خود وارد ساختمان پلیس در حومه پاریس شد.

این شبکه تلویزیونی گزارش داد: در تاریخ معاصر فرانسه جدید برای نخستین بار است که رییس جمهوری سابق این کشور جهت بازجویی بازداشت می شود.

فرانس۲۴ افزود: این ماجرا بر وجهه سیاسی سارکوزی و تلاش وی جهت نامزدی ریاست جمهوری فرانسه در سال ۲۰۱۷ تاثیر گذاشته و امیدهای وی را محکوم به فنا کرده است.

به گفته این شبکه تلویزیونی فرانسه، سارکوزی متهم است به یکی از قضات ارشد فرانسه در قبال دریافت اطلاعات در زمینه پرونده خود پیشنهاد منصب در شهرˈموناکوˈ را داده بود.

سارکوزی با احضار پلیس قضایی، صبح امروز(سه شنبه) برای توضیح در مورد پرونده فساد مالی در دفتر پلیس قضایی ˈنانترˈ حضور یافت.

این درحالی است که روز گذشته(دوشنبه)، ˈتیری هرزوگˈ وکیل سارکوزی به همراه دو قاضی بازداشت شدند. اتهام آنها به پرونده ای مربوط می شود که با موضوع فعالیت های غیر قانونی رییس جمهوری سابق فرانسه تشکیل شده است.

گفته می شود این دو قاضی با افشای اسناد حرفه ای، سارکوزی را در دستیابی غیر قانونی به اطلاعات محرمانه درباره شنود تلفن همراه وی، یاری کرده اند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری