کد خبر: 9368

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: یکی از افرادی که اتفاقا در فتنه ۸۸ هم فعال بود و همچنین سابقه زندانی هم دارد به عنوان مشاور در این مجموعه فعالیت دارد در حالی که جالب است بدانید این فرد حتی خدمت سربازی هم ندارد و دارای کارت پایان خدمت هم نیست.

به گزارش قم خبر ، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت وگو با دانا در خصوص تخلفات مقام مسئول در بیمه دانا اظهار داشت: با توجه به تخلفاتی که یک مقام مسئول در شرکت بیمه دانا صورت داده بر اساس ماده ۲۳۶ آیین نامه مجلس شورای اسلامی که در آن تاکید می کند که اگر مجموعه ای رعایت شئونات را نکند و همچنین نقض قوانین انجام دهد، چنانچه ده نفر از نمایندگان این گزارش را امضا کنند باید به آن رسیدگی شود، ما این مسئله را پیگیری کردیم.

وی در ادامه گفت: ما گزارشی را در تارخ ۹۳/۷/۲ آماده کردیم که به امضا نه نفر از نمایندگان مجلس رسیده است و بر همین اساس هیئت رئیسه موضوع را به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع داد تا به آن رسیدگی شود و اقدامات قانونی صورت بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطر نشان کرد: مستحضر هستید که سهامدارن این مجموعه ۵۱ درصد سهام عدالت،۲۳ درصد تامین اجتماعی،۵ درصدبانک تجارت و بقیه هم خرد هستند.

وی درباره تخلفاتی که طی چند ماه گذشته در مجموعه شرکت بیمه دانا توسط این مقام مسئول صورت گرفته تصریح کرد: یک مهمانسرایی در خیابان کردستان با ۱۹۰ میلیون تومان رهن شده و به عنوان منزل شخصی از آن استفاده می شود.

حاجی دلیگانی افزود: همچنین یکی از افرادی که اتفاقا در فتنه ۸۸ هم فعال بود و همچنین سابقه زندانی هم دارد به عنوان مشاور در این مجموعه فعالیت دارد در حالی که جالب است بدانید این فرد حتی خدمت سربازی هم ندارد و دارای کارت پایان خدمت هم نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه گفت: این شرکت ۵۳ میلیارد تومان اوراق مشارکت از شرکت مهام قدس بابت بدهکاری از این شرکت می گیرد ولی مبلغ ۱۶ درصد که معمولا باید کم شود را از این شرکت کم نمی کنند؛ این در حالی است که از بقیه شرکتها این مبلغ را کم کردند.

وی تصریح کرد: دو امتیاز نمایندگی به نام های "م.ک" که از بستگان مسئولین شرکت بودند داده شده است که بر اساس رابطه بازی این کار صورت گرفته؛ همچنین به شرکتهای مهام قدس و هلال احمر تاکید شده است که کارهای بیمه ای خود را با این دو نمایندگی که از بستگان مسئولین شرکت هستند انجام دهند.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: حدود ده نفر را بدون تصویب در هیئت مدیره در بیمه دانا استخدام کرده اند،همچنین در یک جشنی که این مجموعه برگزار شد معادل ۲۴۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی گفت: این موارد تمانی مستنداتی بود که از تخلفات مجموعه بیمه دانا جمع آوری کردیم که به آنها رسیدگی می شود؛البته اینها اطلاعاتی بود که ما داشتیم و شاید مستندات دیگری هم باشد که ما از آنها بی اطلاع باشیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پایان تاکید کرد: به اعتفاد ما اگر به این تخلفات دقیق رسیدگی شود می توان جلوی تخلفات دیگر در سایر ارگان‌ها را گرفت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری