رئیس مجمع کارآفرینان ایران با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور نباید به راحتی دستخوش چالش شود گفت: تنها راه بهبود اوضاع اقتصادی، حمایت از تولید ملی و مصرف کالای ایرانی است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، محمدرضا دیانی پیش از ظهر امروز در حاشیه برپایی جشنواره بزرگ لوازم خانگی و تولید ملی در سخنانی اظهار کرد: ایران در سال‌های گذشته از استقلال سیاسی و فرهنگی خوبی برخوردار بوده و توانسته در مباحث ارزشی و فرهنگی به خوبی حرکت کند و تنها عاملی که دشمنان به واسطه آن برای ما ایجاد مشکل کرده‌اند، مباحث اقتصادی بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر باید کمترین خروج ارز را داشته باشیم، تصریح کرد: هیچ دلیل منطقی ندارد که کشور بخواهد برای واردات کالاهای مشابه داخلی ارز خارج کند و واردات بی‌رویه مشکلات دیگری از جمله بیکاری و عدم پیشرفت را نیز در پی خواهد داشت.

رئیس مجمع کارآفرینان ایران ادامه داد: در شرایطی به سر می‌بریم که در اطراف کشور آتش جنگ برافروخته شده، اما به فضل الهی و مجاهدت‌ها، رشادت‌ها و شهادت‌ها کشور مصون مانده است.

دیانی با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور نباید به راحتی دستخوش چالش شود، گفت: تنها راه بهبود اوضاع اقتصادی، حمایت از تولید ملی و مصرف کالای ایرانی است.

وی در خصوص نظام بانکی کشور یادآور شد: فعالیت سودجویانه برخی بانک‌ها و مؤسسات مالی که به نوعی بنگاه داری تبدیل شده است برای اقتصاد و تولید داخل کشور کاملا مضر است و نهادهای مالی و پولی کشور باید در مسیر حمایت از صنعت داخل قرار بگیرند.

مدیر گروه صنعتی انتخاب دیدگاه برخی افراد مبنی بر عدم حضور در عرصه تولید و ثروت سازی را کاملا نادرست دانست و افزود: ورود به عرصه تولید و اهمیت به ثروت سازی کاملا با ارزش و مقدس است، چراکه پیشرفت ایران بدون توجه به صنعت و تولید ملی بسیار کند خواهد شد.

این مسئول اضافه کرد: افرادی که اعتقاد دارند، می‌توانیم این استقلال و عزت را حفظ کنیم باید در عرصه اقتصادی کار و تلاش کنند. برای مثال کشور چین که آزادی مطبوعات، حزب، سیاست و انتخابات در آن وجود ندارد با یک میلیارد و500 میلیون جمعیت، سالی 8 تا 10 درصد رشد اقتصادی دارد و اکنون یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها برای یاد گرفتن در دنیا همین زبان چینی است که آن‌ها توانسته‌اند به این وسیله فرهنگ خودشان را هم توسعه دهند.

رئیس مجمع کارآفرینان ایران با گفت: بهبود وضعیت اشتغال برای جوانان از مباحث اصلی و مهم کنونی است و باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

دیانی پیرامون طرح خرید اعتباری لوازم خانگی ساخت داخل تصریح کرد: تدبیری که گروه صنعتی انتخاب و بانک مهر اقتصاد در ارائه تسهیلات برای خرید لوازم منزل اندیشیده‌اند، شرایطی را فراهم می‌کند تا قشر متوسط و کم درآمد جامعه بتواند از کالاهای به روز لوازم خانگی استفاده کند که پیمودن این مسیر راهی برای تقویت صنعت و کالای ایرانی و ایجاد اشتغال خواهد بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری