کد خبر: 8561

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: بیش از ۹۵ درصد عناوین برنامه های نظارت و بازرسی مستمر سازمان، پارسال تحقق یافت و نیمه نخست ۹۳ هم، یک هزار و ۳۱۸ عنوان برنامه در دستورکار قرار گرفت.

به گزارش  قم خبر به نقل از واحد مرکزی خبر، سراج افزود: ارزیابی های مربوط به اثربخشی حاصل از گزارش های نظارت و بازرسی سازمان، حکایت از ۸۹۴ میلیارد تومان وصول مطالبات معوق دولتی، یک هزار و ۱۹۰ میلیارد تومان جلوگیری از تضییع بیت المال، ۷ هزار و ۷۸۲ میلیارد تومان لغو و تجدید مناقصه ها و مزایده ها و ۹ هزار و ۴۳۵ هکتار رفع تصرف و جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری اراضی ملی را دارد.

ناصر سراج مطالعات بنیادی و کاربردی، برقراری ارتباط با مراکز دانشگاهی و علمی، تکمیل گام های مقدماتی، راه اندازی نخستین آکادمی ضدفساد در جمهوری اسلامی ایران و بازنگری در دستور کار و اعضای کمیسیون های علمی و تخصصی سازمان بازرسی کشور را از اهم اقدامات این سازمان در دوره جدید خواند.

تلاش برای افزایش اثربخشی

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مراسم گرامیداشت سی و سومین سال تاسیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: این سازمان با فعال کردن مثلث دانش، روش و تجربه با کمک نیروهای متخصص و انقلابی خود قصد دارد میزان اثربخشی فعالیت های خود را ارتقاء دهد.

وی گفت:‌ در طراحی مدل‌های جدید نظارتی سعی کردیم از تجربه های موفق خارجی و داخلی استفاده و به سمت تحقق نظارت الکترونیکی حرکت کنیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: در آینده ای نزدیک پویایی سازمان بازرسی کل کشور ارتقا خواهد یافت.

سراج گفت: سازمان های جهانی مقابله کننده با فساد، از سازمان بازرسی کل کشور به مثابه سازمانی خلاق و پویا یاد کرده‌اند.

وی افزود: سازمان بازرسی کل کشور در کاهش آمار کج روی ها و افزایش میزان درستکاری و سلامت اداری عزمی جدی دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری