رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر قم با تاکید براینکه تا به امروز ۳۲۰ میلیارد تومان از بودجه شهرداری محقق شده است، گفت: در زمینه عوارض با ۱۰ درصد رشد مواجه شده‌ایم.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، ولی‌الله بیاتی ظهر امروز در هشتاد و نهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به رضایت مراجع عظام تقلید از عملکرد مدیریت شهری در خدمت رسانی به زائران و مردم اظهار کرد: در میان گذاشتن مسائل استان قم با مسئولان و مقامات کشوری سبب توجه مدیران ملی به شهر مقدس قم می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در دیدار با مراجع عظام تقلید و علما می‌توانیم از رهنمودهای ایشان بهره ببریم همچنین فرصتی است برای ارائه گزارش به محضر مراجع افزود: مراجع انتقاداتی هم به عملکرد مدیریت شهری داشتند و از مسئولان خواستند تا با توجه بیشتر شهر قم به عنوان‌ام القرای جهان تشیع معرفی شود.

در ادامه این جلسه محمد دلبری با تاکید بر لزوم پیگیری قانونمند بررسی موضوعات شهری اظهار کرد: کسی حق ندارد، مدیریت شهری را دور بزند و از عوارض تخفیفی استفاده کند.

شهردار قم با انتقاد از روش دانشگاه علوم پزشکی در پیگیری‌های مربوط به ساختمان بیمارستان شهید بهشتی عنوان کرد: این روشی که دانشگاه علوم پزشکی در پیش گرفته شایسته نیست چرا که اگر قرار باشد هر نوع کاربری را آموزشی حساب کنیم پس یک واحد تجاری هم نوعی ‏مکان آموزشی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی باید درخواست خود را به شهرداری ارائه دهد، خاطرنشان کرد: این درخواست دانشگاه علوم پزشکی به شورای شهر شایسته نیست و باید مسیر قانونی خود را طی کند و شهرداری این درخواست را در قالب لایحه به شورا ارائه دهد.

حجت‌الاسلام سیدمحمد آتش‌زر نیز به تحقق بودجه نقدی و غیرنقدی شهرداری ‏در شش ماه نخست امسال اشاره کرد و گفت: این بودجه 75 درصد است که نسبت به سال گذشته 16 درصد کاهش دارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر قم با تاکید براینکه تا به امروز 320 میلیارد تومان از بودجه شهرداری محقق شده است، عنوان کرد: در زمینه عوارض با 10 درصد رشد مواجه شده‌ایم.

وی به تحقق 71 درصدی بودجه خدمات اداری و 61 درصدی خدمات شهری اشاره کرد و گفت: در این میان 35 درصد بودجه عمرانی استان نیز محقق شده است.

حجت الاسلام آتش زر همچنین به کاهش 42 درصدی فروش اموال غیرمنقول اشاره کرد و افزود: 16 ونیم میلیارد تومان تسهیلات توسط شهرداری در شش ماه نخست دریافت شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری