کد خبر: 8505

رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه مرغ ایرانی نسبت به مرغ ترکیه‌ای در بازارهای صادراتی ۲۰ تا ۲۵ درصد گرانتر است، گفت: دولت برای فراهم کردن بستر صادرات مرغ به روسیه باید به صادرکنندگان مشوق صادراتی بدهد.

به گزارش قم خبر ، محمد یوسفی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به روند رو به کاهش قیمت مرغ در پاسخ به این پرسش که به گفته عده‌ای وجود آنتی بیوتیک بیش از اندازه مجاز عامل صادر نشدن مرغ‌های ایرانی به روسیه است، افزود: ما در کشور مرغ بدون آنتی بیوتیک نیز به میزان فراوان تولید می‌کنیم. شرایط ایران در زمینه تولید مرغ کاملا مساعد است اما مشکلی که این میان وجود دارد مشکل قیمت است.

وی با بیان اینکه ایران در زمینه صادرات مرغ توان رقابت با کشورهایی مانند ترکیه و برزیل را ندارد تصریح کرد: مسئولان برای فراهم کردن زمینه صادرات مرغ به روسیه باید اراده کنند و مانند دیگر کشورهای صادرکننده مقداری امکانات در اختیار صادرکنندگان قرار دهند تا ما توان رقابت با این کشورها را به دست بیاوریم. آنچه که مسلم است فعلا ما به لحاظ قیمتی نمی‌توانیم به روسیه مرغ صادر کنیم مگر اینکه روسیه مرغ را از ایران گرانتر از سایر کشورها خریداری کند.

رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور با اشاره به اینکه مرغ ایرانی ۲۰ تا ۲۵ درصد نسبت به مرغ ترکیه‌ای گرانتر است، گفت: دولت ترکیه به صادرکنندگان این کشور ۱۶ درصد مشوق صادراتی می‌دهد و این همان کاری است که دولت ما نیز باید انجام دهد.

یوسفی قیمت تمام شده مرغ زنده در کشور را بین چهار هزار و ۶۰۰ تا چهار هزار و ۷۰۰ تومان عنوان کرد و افزود: این درحالی است که قیمت فروش ما بین چهار هزار و ۲۰۰ تا چهار هزار و ۳۰۰ تومان است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری