کد خبر: 8407

مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران با تاکید بر اینکه در صورت لغو تحریم‌های عمومی آماده از سرگیری فعالیت کشتی‌های نفتکش ایرانی در بنادر نفتی کشورهای اروپایی هستیم، اعلام کرد: نفتکش‌های ایرانی از بالاترین ظرفیت ایمنی و استانداردها برای حمل نفت، فرآورده نفتی و گاز مایع در جهان برخوردار هستند.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، تا پیش از افزایش تحریم های بین‌المللی علیه ناوگان دریایی حمل نفت خام کشور و به ویژه شرکت ملی نفتکش ایران، بخش عمده ای از کشتی‌های نفتکش ایرانی در بنادر و پایانه‌های نفتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا فعالیت می‌کردند.

بر این اساس شرکت ملی نفتکش ایران به عنوان یکی از بزرگترین ناوگان‌های حمل دریایی نفت جهان با شرکت معتبر و بزرگ بین المللی همچون توتال فرانسه، شل انگلیس، استات اویل هیدرو نروژ، انی ایتالیا و سایر شرکت‌های بزرگ نفتی اروپایی قرارداد حمل نفت، فرآورده نفتی و گاز مایع منعقد کرده بود.

همزمان با رفع تعلیق و تحریم های نفتی علیه شرکت ملی نفتکش ایران توسط دادگاه عمومی اتحادیه اروپا و وزارت دارایی انگلیس، جمهوری اسلامی ایران بار دیگر برای بازگشت نفتکش های ایرانی به بنادر نفتی کشورهای اروپایی اعلام آمادگی کرد.

علی اکبر صفائی در پاسخ به مهر درباره احتمال بازگشت نفتکش های ایرانی به اروپا، گفت: تا پیش از افزایش تحریم های بین المللی حدود ۷۰ درصد ظرفیت نفتکش های ایرانی در بازارهای جهانی از جمله اروپا مورد استفاده قرار می‌گرفت.

مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران با اعلام اینکه در شرایط فعلی این مجموعه نفتی یکی از بزرگترین ظرفیت های حمل دریایی نفت و فرآورده های نفتی جهان است، تصریح کرد: یکی از نگرانی های کشورهای اروپایی در مورد تامین انرژی، حمل نفت و فرآورده های نفتی توسط یک ناوگان مطمئن، با استانداردهای بالا و حفظ و صیانت از محیط زیست است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه هم اکنون ناوگان نفتکش‌های ایرانی از تمامی شاخص های بالای فنی، عملیاتی و زیست محیطی برای حمل ایمن و مطمئن نفت خام و فرآورده‌های نفتی در بازار جهانی از جمله بازارهای اروپایی برخوردار هستند، بیان کرد: در صورت لغو تحریم‌های عمومی به ویژه تحریم وزارت خزانه داری آمریکا امکان بازگشت نفتکش های ایرانی به بازار جهانی وجود دارد.

به گزارش مهر، علی اکبر صفایی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش هفته جاری در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه نام این شرکت به صورت قطعی و نهایی از لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا و وزارت خزانه داری انگلیس خارج شد، گفته بود: هم‌اکنون آماده بازگشت به بازار بین‌المللی نفت هستیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری