کد خبر: 83

اتمام پروژه‌های مسکن مهر کشور ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد /

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت یازدهم پس از پایان کار مسکن مهر راهکار‌ها و رویکردهای جدیدی دارد از جمله اجرای طرح‌های جدید در قالب مسکن اجتماعی، مسکن حمایتی و مشارکتی است که مشکل مسکن نیازمندان کشور را حل می‌کند.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، احمد اصغری‌مهرآبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه‌های جمعی استان کردستان، اظهار کرد: در صورت مساعدت بانک مرکزی، تا پایان سال آینده پروژه‌های مسکن مهر به اتمام می‌رسند.

وی گفت: تمام پروژه‌های مسکن مهر در سطح کشور برای اتمام به اعتبار نیاز دارند و بانک مرکزی برابر مصوبه دولت برای مسکن مهر، ۵۰ هزار میلیارد تومان تصویب کرده که از این رقم ۴۴ هزار میلیارد تومان آن تا به امروز پرداخت شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر در سطح کشور نیز ۴۷ هزار میلیارد تومان دیگر قرارداد بسته شده که این میزان کافی نیست.

مهرآبادی افزود: برای تکمیل و اتمام پروژه‌های مسکن مهر در کشور حداقل ۳ هزار میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است که سقف وام و تسهیلات بانکی را از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: با هر روش و تدبیری که بانک مرکزی انجام می‌دهد برای کمک به پروژه‌های نیمه تمام که آماده‌سازی آن‌ها باقی مانده، حدود یک هزار میلیارد تومان دیگر نیاز است.

وی با اشاره به نقش مردم در تسریع روند تکمیل پروژه‌های مسکن مهر، گفت: مردم هم در این راستا باید کمک کنند و سهمی را که از طریق آورده شخصی بپردازند به موقع و به دور از هر گونه تعللی انجام دهند چرا که هر چقدر مردم سریع‌تر این پول‌ها را پرداخت کنند در اتمام و تکمیل پروژه‌های مسکن مهر تعلل پیش نخواهد آمد.

مهرآبادی، افزود: دولت یازدهم پس از پایان کار مسکن مهر راهکار‌ها و رویکردهای جدیدی دارد از جمله اجرای طرح‌های جدید در قالب مسکن اجتماعی، مسکن حمایتی و مشارکتی است که مشکل مسکن نیازمندان کشور را حل خواهد کرد.

وی گفت: مسکن مهر پس از اینکه به اتمام رسید، پرونده آن در سطح کشور بسته می‌شود و عنوان دیگری از جمله مسکن اجتماعی برای آن تعریف خواهد شد.

مهرآبادی افزود: برای اجرای طرح‌های جدید مسکن در دولت یازدهم کارگروهی تشکیل شده و فعالیت می‌کنند و تا پایان خرداد ماه و تابستان امسال بر مبنای آن طرح‌های جدید مسکن اجتماعی و حمایتی و مشارکتی شروع به کار می‌کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد اعطای مسکن به افراد مجرد در کشور گفت: در حال حاضر برای زنان مجرد و دارای ۳۵ سال تمام سن مسکن واگذار می‌شود اما برای مردان مجرد تاکنون تصمیمی گرفته نشده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری