کد خبر: 8267

مدیرکل حقوقی و املاک شرکت عمران شهرهای جدید ایران با اعلام خبر فراهم بودن زیرساخت‌های نقل و انتقال مسکن مهر، گفت: با توجه به مهیا شدن سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، معامله مسکن مهر فقط در شرکت عمران انجام می‌شود.

به گزارش قم خبر ، مهدی هدایت در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: دیروز همایش نقل‌ و انتقال ثانویه واحدهای مسکن مهر برگزار شد و همکاران ما در شرکت‌های عمران شهر جدید در این رابطه توجیه شدند که باید چه کاری انجام دهند.

وی تصریح کرد: سیستم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مورد نیاز برای خرید و فروش واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید فراهم و در بخشنامه جدید امکان نقل و انتقال مسکن مهر مهیا شده است.

وی با بیان این‌که بخشنامه جدید نقل‌و انتقال مسکن مهر سه مزیت دارد، بیان کرد: تا پیش از این خرید و فروش مسکن مهر به‌صورت غیرقانونی انجام می‌شد و این مسئله برای وزارت راه و شهرسازی و قوه قضائیه مشکلاتی را به‌وجود آورده بود. اما با بخشنامه جدید و همچنین فراهم شدن زیرساخت‌های لازم از این پس معاملات مسکن مهر به‌صورت شفاف انجام می‌شود که هم به نفع خریدار است و هم فروشنده.

مدیرکل حقوقی و املاک شرکت عمران شهرهای جدید ایران با بیان این که بعضا دیده شده که فروشنده، مسکن مهر را در آن واحد به پنج نفر فروخته است، گفت: با سیستم جدید دیگر کسی نمی‌تواند واحد خود را به چند نفر بفروشد و برای خریداران و وزارت راه و شهرسازی گرفتاری ایجاد کند.

هدایت با یادآوری این‌که بنگاه‌های املاک به‌عنوان خریدار واحدهای مسکن مهر را به قیمت غیرواقعی آن خریداری می‌کنند، افزود: برخی بنگاه‌های املاک برای یک واحد مسکن مهر که مثلا ۵۰ میلیون تومان ارزش دارد پیشنهاد قیمت ۲۰ میلیونی به مالک آن می‌دهند با این بهانه که معامله غیر قانونی است و واحد بیش از این رقم (۲۰ میلیون تومان) ارزش ندارد.

وی یکی از مزیت‌های بخشنامه جدید نقل‌وانتقال مسکن مهر را خرید و فروش به قیمت واقعی آن دانست و گفت: برخی از پروژه‌های مسکن مهر به مرحله تزریق آورده رسیده‌اند و برخی متقاضیان توان تکمیل آنرا ندارند و به همین دلیل تمایل به فروش واحد را دارند که با سیستم جدید امکانش فراهم شده است.

وی با تاکید بر این‌که با فروش این واحد برای تکمیل پروژه‌ها فرصت خوبی به وجود می‌آید، تصریح کرد:‌ با توجه به قانونی شدن نقل و انتقال مسکن مهر و فراهم بودن سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در شرکت عمران، فروشندگان واحدهای مسکن مهر خود را به قیمت حداقلی نمی‌فروشند، بلکه آن را با قیمت‌ها واقعی به بازار عرضه می‌کنند.

مدیرکل حقوقی و املاک شرکت عمران شهرهای جدید ایران تاکید کرد: هرگونه نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر در بنگاه‌های املاک غیرقانونی است، مگر این‌که با شرکت‌های عمران شهرهای جدید ایران هماهنگی‌های لازم انجام شده باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری