کد خبر: 8232

نماینده‌ی مردم ارومیه گفت: باید از تجار، اصناف و تولید کنندگان حمایت کرد زیرا حمایت از این قشرها لازمه‌ اجرای اقتصاد ملی است.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، نادر قاضی پور در نطق میان دستور خود درجلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک هفته‌ ناجا و روز روستا گفت: مردم قهرمان و ولایت‌مدار آذربایجان ایران همیشه پشتیبان نیروهای مسلح خود هستند، همچنین این مردم همیشه آماده و گوش به فرمان مقام معظم رهبری نیز هستند.

نماینده‌ی مردم ارومیه خطاب به رئیس جمهور گفت: به بهانه‌ احیای دریاچه‌ ارومیه، کشاورزی شهرستان میاندوآب به عنوان طرح عدم کاشت تعطیل و در این راستا هزاران نفرآواره شدند در حالی که در دیگر روستاها چنین اقدامی صورت نگرفته است.

وی ضمن تذکر به زنگنه ، طیب نیا و ربیعی وزرای نفت، اقتصاد و تعاون تصریح کرد: از معرفی آشنایان خود به عنوان هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌ی سهام عدالت جدا پرهیز کنید در غیر این صورت اسامی معرفی شده را افشا خواهیم کرد، زیرا سهام عدالت متعلق به طبقه پایین جامعه است.

قاضی‌پور خطاب به وزیر کشورتصریح کرد:‌ در هفته گذشته در تهران جشنی به مناسبت روز ملی یکی از کشورهای خارجی برگزار شد که متاسفانه تعدادی از تجار که به همراه خانواده‌هایشان بدون حجاب و با لباس‌های زننده بودنند در این مراسم حضور داشتند لذا از باب نظارت و حفظ حرمت ایرانیان، برای برگزاری چنین جشن‌هایی چاره اندیشی کنید تا تکرار نشود.

نماینده‌ی مردم ارومیه نیز بار دیگر خطاب به وزیرکشور گفت: به فرمانده‌ی ناجا دستور دهید تا اتاق‌های اصناف واحدهای صنفی تولیدی و اتاق‌های بازرگانی با یکدیگر هماهنگ باشد تا منزلت تجار و اصناف وتولید کنندگان وصادر کنندگان حفظ شود زیرا حمایت از این قشرها لازمه‌ی اجرای اقتصاد ملی است و باید زیر ساخت‌های مورد نیاز برای این قشر توسط دولت برای تولید ملی آماده شود.

وی خطاب به وزیراقتصاد بیان کرد: چرا هزینه‌ها را کاهش نمی‌دهید و همچنین چرا دهک‌های افراد مرفه را از قانون هدفمندی یارانه‌ها حذف نمی‌کنید و به فکر کارگران، کشاورزان و مستمری بگیران نیستید؟ از وزیر اقتصاد انتظار داریم تمام کارگران از سهام عدالت برخوردار شوند.

قاضی‌پور با اشاره به بهره‌ی بالای بانک‌ها خاطرنشان کرد: بانک‌ها پدر اقتصاد کشور را درآورده‌اند و بهره‌ی ۳۰ تا ۴۰ درصدی دریافت می‌کنند.

قاضی‌پور از رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار تشکیل جلسه غیر علنی کانون بازنشستگی شد تا توسط این جلسه از وضعیت حقوق خود گزارشی را ارائه دهند.

وی همچنین خطاب به وزیر بهداشت اظهار کرد: چرا به وضعیت معیشت پزشکان عمومی و پرستاران رسیدگی نمی‌شود.

نماینده مردم ارومیه از رئیس مجلس شورای اسلامی خواست که استیضاح وزیر نیرو را اعلام وصول کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری