هیأت وزیران مبلغ ۲۳۴،۶۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت را به آسیب‌دیدگان ناشی از سیل و زلزله تصویب کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیأت وزیران مبلغ دویست و سی چهار میلیارد و ششصد میلیون (۲۳۴،۶۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی از طریق بانک عامل با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری های مربوط به آسیب دیدگان ناشی از سیل و زلزله با کار مزد (۴%) در مناطق روستایی و (۵%) در مناطق شهری تصویب کرد.

۱. مبلغ دویست و سی چهار میلیارد و ششصد میلیون(۲۳۴،۶۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به شرح جدول زیر از طریق بانک عامل با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری های مربوط به آسیب‌دیدگان ناشی از سیل و زلزله با کار مزد (۴%) در مناطق روستایی و (۵%) در مناطق شهری با ضمانت زنجیره ای پرداخت می‌شود.

طول دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی جمعا پانزده سال ( سه سال دوران مشارکت مدنی و دوازده سال دوران مشارکت اقساطی ) و برای واحدهای تعمیری هفت سال است. بدهی احتمالی آسیب‌دیدگان به بانک‌ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

۲. معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور پرداخت یارانه سود (مابه التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق و تعهد می‌نماید که هزینه‌های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی کرده و به شبکه بانکی پرداخت کند. این تضمین نافی مسئولیت بانک‌های عامل در وصول مطالبات نیست.

میزان اعتبارات اختصاص‌یافته به آسیب‌دیدگان ناشی از سیل و زلزله در جداول قابل مشاهده است.

۳. مبلغ دویست و چهل و یک میلیارد و هشتصد و ده میلیون (۲۴۱،۸۱۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال به صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و هزینه‌ای از محل منابع ماده (۱۲) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور ، موضوع بند(ش) ماده(۲۲۴) قانون برنامه پنجم توسعه، برای بازسازی و جبران خسارات ناشی از سیل و زلزله به شرح جدول زیر در اختیار استان‌های ذیربط قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط اقدام شود.

۴. استانداری‌های مربوط موظفند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند بازسازی مناطق و بخش های خسارت دیده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر دو ماه به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور ارسال کنند.

اسحاق جهانگیری
معاون اول رئیس‌جمهور

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری