کد خبر: 8165

در حالی که آمارهای مثبت از بازار کار آمریکا و افزایش شاخص ها در بازارهای مالی نشان دهنده بهبود رشد اقتصادی و افزایش تقاضا برای انرژی است، قیمت نفت برنت امروز پس از یک هفته کاهش شدید افزایش یافت و به ۹۳ دلار نزدیک شد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، قیمت نفت پس از کاهش ۵ درصدی در هفته گذشته در معاملات امروز دوشنبه ۶۰ سنت افزایش یافت و به ۹۲ دلار و ۹۱ سنت در هر بشکه رسید.

به گزارش رویترز، در حالی که آمارهای مثبت از بازار کار آمریکا و افزایش شاخص ها در بازارهای مالی نشان دهنده بهبود رشد اقتصادی و افزایش تقاضا برای انرژی است، قیمت نفت برنت امروز پس از یک هفته کاهش شدید افزایش یافت و به ۹۳ دلار نزدیک شد.

به دنبال تقویت ارزش دلار، کاهش تقاضا و فزونی عرضه، قیمت نفت برنت هفته گذشته نزدیک به ۵ درصد کاهش یافت که شدیدترین کاهش از آوریل ۲۰۱۳ تاکنون بود.

ارگن وینبرگ، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «تعجبی ندارد که شاهد تثبیت قیمت ها پس از کاهش قابل توجه قیمت در هفته گذشته هستیم، اما تا زمانی که اوپک اعلام نکند که تولید خود را کاهش خواهد داد، ما شاهد تقویت قیمت قابل توجهی نخواهیم بود.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه نوامبر، با ۶۰ سنت افزایش به ۹۲ دلار و ۹۱ سنت رسید. قیمت نفت برنت روز جمعه به ۹۱ دلار و ۴۸ سنت رسید که پایین ترین رقم از ژوئن ۲۰۱۲ تاکنون بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۴۵ سنت افزایش به ۹۰ دلار و ۱۹ سنت رسید.
تحلیلگران موسسه مورگان استنلی در یادداشتی نوشتند: «حرکت کاهشی قابل توجه در بازار نفت در هفته گذشته، از نظر ما عمدتا ناشی از دلال بازی بوده است... ما هیچ نشانه ای حاکی از بدتر شدن عوامل پایه ای در هفته گذشته نمی بینیم.»

پس از انتشار آمارهای قوی از بازار کار آمریکا در روز جمعه که نگرانی ها از کند شدن رشد اقتصادی را کاهش داد، ارزش سهام های آسیایی روز دوشنبه افزایش یافت. شاخص نیکی ژاپن با ۱.۳ درصد رشد همراه بود، در حالی که با فروکش کردن شدت اعتراضات دموکراسی خواهانه، ارزش سهام های هنگ کنگ ۰.۳ درصد افزایش یافت. ارزش شاخص های اروپایی نیز تقویت شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری