کد خبر: 8108

رئیس کمیسیون انرژی مجلس از طرح تحقیق و تفحص از شرکت تاسیسات دریایی از ابتدای تاسیس تا کنون خبر داد.

به گزارش قم خبر ؛ علی مروی در گفت‌وگو با فارس، از طرح تحقیق و تفحص از شرکت تاسیسات دریایی از ابتدای تاسیس تا کنون خبر داد و گفت: بعضی اعضای کمیسیون انرژی نیز این طرح را امضاء کرده‌اند.

وی اضافه کرد: این طرح به کمیسیون اقتصادی ارجاع شده است که بنده به دبیر کمیسیون انرژی تاکید کردم این تحقیق و تفحص به کمیسیون انرژی مربوط است و باید ابتدا به کمیسیون انرژی ارجاع شود.

دیگر نمایندگان امضا کننده این طرح تحقیق و تفحص نیز در گفت‌وگو با فارس درباره جزئیات دیگری از این طرح سخن گفتند. بر این اساس، تحقیق و تفحص از شرکت تاسیسات دریایی به مواردی از جمله نحوه انعقاد قراردادها و پروژه‌ها و همچنین نحوه تشکیل و عملکرد شرکت‌های زیر مجموعه این شرکت مانند شرکت کیتو می‌پردازد.

این گزارش حاکی است، مواردی چون تعیین تکلیف دکل ۷۸ میلیون دلاری این شرکت، عملکرد شرکت‌هایی که با پول این شرکت و به نام بخش خصوصی تشکیل شده‌ و از این شرکت پروژه دریافت کرده‌اند، دکل دیگری که سال‌ها پیش خریداری شده اما به دلیل مشکلات متعدد سال‌هاست که در بندر شارجه مانده و اساسا در کشور مورد استفاده قرار نگرفته است و موارد مربوط به خرید اقلام و تجهیزات مربوط به کار در پارس جنوبی از جمله ابهاماتی هستند که نمایندگان مجلس را برای تحقیق و تفحص از این شرکت از ابتدای تشکیل آن ترغیب کرده است.

شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران از سال ۱۳۷۲ تشکیل شده و در حال حاضر نزدیک به ۷۰ درصد از ساخت و نصب بخش دریایی پروژه‌های در دست اجرای پارس جنوبی را بر عهده دارد.

مدیران عامل این شرکت به ترتیب مهدی هاشمی رفسنجانی، مسعود سلطانپور و علی طاهری مطلق بوده‌اند که در فروردین ماه امسال غلامرضا منوچهری، مدیرعامل سابق پتروپارس جایگزین طاهری مطلق در شرکت تاسیسات دریایی شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری