کد خبر: 8103

معاون سرمایه‌گذاری گسترش نفت و گاز پارسیان با اشاره به اینکه کیفی‌سازی پالایشگاه‌ها را در یک فرصت زمانی معقول به عنوان یک تکلیف اجتماعی قبول داریم، گفت: نرخ خوراک بر اساس آمارهای رسمی در آمریکا که نه ریسک سرمایه‌گذاری بالایی دارد و نه نرخ تسهیلات بالایی، ۶ سنت است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، در حاشیه بازدید فعالان بازار سرمایه و خبرنگاران حوزه بورس از پالایشگاه و پتروشیمی تبریز، زادمهر معاون سرمایه‌گذاری گسترش نفت و گاز پارسیان در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اینکه حرف اول و آخر کیفی‌سازی، نرخ خوراک و فرآورده‌های پالایشگاه‌ها را وزارت نفت خواهد زد گفت: در شرایط فعلی نمی‌دانیم نرخ چه میزان تأمین خواهد شد و هیچ پیش‌بینی در این زمینه نداریم.

وی با اشاره به اینکه کیفی‌سازی یک اصل است که باید در یک فرصت معقول و منطقی پالایشگاه‌ها موظف به اجرای آن شوند گفت: در این زمینه پالایش و پخش می‌تواند دستورالعملی را تهیه و مدت زمان معقولی را تعیین کند و اگر پالایشگاه‌ها اجرا نکردند، به شیوه قبلی اجبار کند.

زادمهر با بیان اینکه اکنون ۱۷۲ میلیون دلار برای بهینه‌سازی و افزایش ظرفیت تولیدات یورو ۴ و ۵ سرمایه‌گذاری پیش‌بینی کرده‌ایم گفت: کیفی‌سازی در پالایشگاه‌ها را یک تکلیف اجتماعی برای خودمان می‌دانیم و معتقدیم اهداف اقتصادی محقق خواهد شد.

به گزارش فارس، به گفته مدیران پالایشگاه نفت تبریز، توافق روی نرخ خوراک و فرآورده های نفتی در حال انجام است و پیش بینی شده است که تا ۲۰ روز آینده پالایشگاه ها قادر به ارائه صورت های مالی ۳ ماهه و ۶ ماهه برای بازگشایی نمادها در بورس باشند.

* خوراک گاز در آمریکا با توجه به قدرت خرید پول PPP مبلغ ۶ سنت است

معاون سرمایه‌گذاری گسترش نفت و گاز پارسیان با اشاره به اینکه در حال حاضر با توجه به قدرت خرید پول PPP، نرخ گاز برای صنایع پتروشیمی در آمریکا ۶ سنت است،گفت: مدارک و تصاویر مرتبط در این زمینه نیز وجود دارد.

وی افزود: چطور است آمریکایی‌ها که نه ریسک سرمایه‌گذاری دارند و نه نرخ تسهیلات بالایی، به طور نسبی ارزان‌تر از ایران خوراک دریافت می‌کنند. تورم در ایران و نرخ تسهیلات از جمله عواملی است که نرخ خوراک را غیراقتصادی کرده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری