کد خبر: 8095

مدیرکل ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: مجوز صنایعی که تا پایان امسال برنامه خود را برای رفع آلودگی اعلام نکنند ابطال خواهد شد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایرنا، رسول یاراحمدی افزود: تمام صنایعی که از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز احداث دریافت کرده اند ملزم به رعایت دستورالعمل های ایمنی، بهداشتی و محیط زیست هستند.

وی ادامه داد: صنایع بالادستی و پائین دستی باید طبق قانون برنامه های خود را برای رفع آلودگی تا پایان امسال به وزارت صنعت اعلام کنند و اگر واحدی صنعتی اقدام به این کار نکند مجوز تولیدش باطل خواهد شد.

وی تصریح کرد: تاکنون ٤٠ درصد از صنایع برنامه های خود را برای کنترل آلودگی اعلام کرده اند و امید است در مهلت قانونی باقیمانده تمام صنایع برنامه های خود را در این خصوص اعلام کنند.

وی با بیان اینکه حفظ محیط زیست راهبرد وزارت صنعت، معدن و تجارت است، گفت: قانون مجوزهای لازم را به وزارت صنعت داده است و واحدهای صنعتی کشور ملزم به رعایت قوانین و دستورالعملهای ابلاغی هستند.

مدیرکل ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: واحدهای پالایشگاهی و مجتمع های پتروشیمی که مجوزشان توسط وزارت صنعت معدن و تجارت صادر شده است نیز تابع این قانون هستند.

وی اظهار داشت: وزارت صنعت از صنایع فعال در بخش خصوصی حمایت می کند اما رعایت اصول زیست محیطی و بهداشتی باید با جدیت مورد توجه قرار بگیرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری