کد خبر: 7439

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص مصوبه ۴۰ هزار میلیاردی دولت اظهار داشت: در صورت تصویب ممکن است، این دولت یا دولت‌های بعدی کنترل بازار پولی، مالی و ارزی را رها کنند.

به گزارش قم خبر به  نقل از نسیم؛ سید محمدحسین میرمحمدی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه در خصوص لایحه رفع موانع تولید هنوز تصمیم‌گیری نشده است، گفت: ابهامات زیادی در این لایحه وجود دارد که یکی از آنها به ماده ۲۴ این لایحه برمی‌گردد.

وی با تاکید بر اینکه این ماده باید شفاف ارائه شود اظهار کرد: این ماده ممکن است منجر به افزایش پایه پولی کشور شود.

این نماینده مجلس در ادامه به خبرنگار «نسیم» گفت: یکی از نگرانی‌های اصلی ما در خصوص مصوبه ۴۰ هزار میلیاردی دولت این است که ممکن است درصورت تصویب این ماده و تسویه بدهی‌های دولت، این دولت و دولت‌های بعدی بازار ارزی کشور را رها کرده تا بدین شکل از مابه‌التفاوت تسعیر نرخ ارز برای کسری‌های خود سوءاستفاده کنند.

میرمحمدی با بیان اینکه "چرا این ماده در لایحه رفع موانع تولید آمده است؟" اظهار کرد: براساس بندهای این ماده، این کار نفعی برای تولیدکنندگان نداشته و بیشتر به دنبال تسویه بدهی‌های دولت و بانک‌ها است.

وی تاکید کرد: برخی از همکاران اعتقاد دارند که این مصوبه نباید تصویب بشود تا دولت خود را ملزم به کنترل نرخ ارز کند.

میرمحمدی در پایان با تناقض این ماده با برنامه دولت برای خروج غیرتورمی از رکود تاکید کرد: از آنجاکه اجرایی شدن این ماده ممکن است تورم را افزایش دهد، تصویب آن کاری غیرکارشناسی است و همانطور که لایحه ۷۴ هزار میلیارد تومانی دولت آقای احمدی نژاد به خاطر دلایل کارشناسی رای نیاورد، این ماده نیز نباید تصویب شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری