رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه جنگ میان اسلام و کفر به عنوان ماهیت اصلی دفاع مقدس است، گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عصاره تدبیر و مقاومت در مواجهه با دشمنان است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، غلامرضا جلالی ظهر امروز در یادواره شهید مصطفی کلهری در سالن همایش‌های شهرداری قم با اشاره به اینکه شروع جنگ تحمیلی سبب وارد آمدن خسارات فراوانی به کشور شد، اظهار کرد: زنده نگه داشتن دفاع مقدس و گرامیداشت آن با هدف تقویت حقیقت بعدی جنگ است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به وجه تمایز دفاع مقدس با دیگر جنگ هایی که ایران در طول تاریخ با آن مواجه بوده است، افزود: در 400 سال گذشته ایران در تمام جنگ ها بخشی از کشور را از دست داده است اما در جنگ تحمیلی این اتفاق رخ نداد.

وی با اشاره به توانمندی ایران در جنگ تحمیلی با بیان اینکه انقلاب اسلامی توانست معادلات جهانی را به هم بزند، عنوان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی روابط و معادلات میان ایران و آمریکا کاملا تحت تاثیر قرار داد.

جلالی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امریکا برای توقف و شکست نهضت اسلامی نقشه‌هایی از جمله جنگ تحمیلی را بر ایران تحمیل کرد، گفت: دلیل اصلی استکبار برای از بین بردن انقلاب اسلامی بوده همانگونه که امروز هم خصومت آمریکا با ایران بهانه هایی مثل مسائل هسته ای است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: جنگ میان اسلام و کفر به عنوان ماهیت اصلی دفاع مقدس مطرح است و به فرموده امام راحل جنگ فرصتی برای ایران و دفاع مقدس دانشگاهی برای انسان سازی بود.

وی ایمان به رهبری و ولایت فقیه را عامل ایستادگی ملت ایران در جنگ تحمیلی برشمرد و تصریح کرد: تربیت نسلی برای اداره کشور در طول دوران دفاع مقدس از جمله دستاوردهای دفاع مقدس است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با تاکید براینکه فرهنگ تضمین‌کننده تداوم انقلاب نتیجه جنگ تحمیلی است و همواره باید این ارزش‌ها تقویت شوند، گفت: خروجی دانشگاه جنگ تحمیلی برای ما فرهیختگی و تکلیف‌مداری بود

وی تشکل حزب الله را از دیگر دستاوردهای فرهنگ دفاع مقدس بیان کرد و افزود: فرهنگ مقاومت فرهنگی است که در بین حزب الله و حماس منتقل شد از همین رو بود که توانستند در حملات سنگین صهیونیست ها مقاومت کنند و پیروز شوند.

جلالی حفظ و تقویت فرهنگ دفاع مقدس را منوط به شناخت سیره زندگی شخصی و اجتماعی شهدا دانست و اظهار کرد: ایران اسلامی پس از جنگ به قدرتی منطقه‌ای تبدیل شد.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل با بیان اینکه در دفاع مقدس به جهان ثابت شد ملت ایران در برابر تهاجمات خارجی با تمام توان می ایستد، افزود: امروز نیز با اقتدا به همان فرهنگ دفاع مقدس در برابر دشمنان جمهوری اسلامی ایستاده ایم.

وی خاطرنشان کرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عصاره تدبیر و مقاومت در مواجهه با دشمنان است.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری