کد خبر: 6606

در شرایطی که این روزها قیمت بالا و بلاتکلیفی بازار، توان و انگیزه خرید خودرو را از بسیاری از مشتریان گرفته است، زمزمه‌هایی مبنی‌بر افزایش وام خودرو به گوش می‌رسد.

احتمال افزایش دو برابری وام خودرو

به گزارش قم خبر دنیای اقتصاد نوشت: پیش‌تر برخی مسوولان بانک مرکزی از احتمال دو برابر شدن وام خودرو صحبت به میان آورده بودند و حالا آن‌طور که علی‌اصغر میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، عنوان کرده، کمیسیون اعتبارات بانک مرکزی تصمیماتی برای وام خودرو گرفته، ولی تصویب نهایی آن منوط به تصمیم شورای پول و اعتبار است.

به گفته وی، هر چند در کمیسیون اعتبارات درباره این وام تصمیم‌گیری شده است، ولی تا زمانی که شورای پول و اعتبار این پیشنهاد را به تصویب نرساند، امکان اجرایی شدن آن وجود ندارد.

گفته‌های وی در شرایطی است که در حال حاضر تنها هفت میلیون تومان بابت وام خودرو پرداخت می‌شود و این پول تقریبا معادل یک سوم قیمت ارزان‌ترین خودرو کشور (پراید) است و با این شرایط طبعا خیلی‌ها با وجود این وام نیز امکان خرید خودرو را نخواهند داشت.

با این حال، اگر شورای پول و اعتبار با افزایش وام خودرو (که ظاهرا قرار بر دو برابر شدن آن است)، موافقت کند، توان خرید مردم در بازار خودرو افزایش خواهد یافت و به‌تبع آن، خرید و فروش نیز رشد خواهد کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری