کد خبر: 6549

تعرفه هر کیلوبایت اینترنت ۳G نیم ریال و GPRS چهار ریال است. اکنون مشترکان موبایل گاهی از ۳G و گاهی از GPRS استفاده می‌کنند. معاون وزیر ارتباطات می‌گوید: هزینه استفاده آزاد از‌ این دو سرویس‌ در سیستم صورت‌حساب‌ به تفکیک محاسبه می‌شود.

به گزارش قم خبر ؛ علی‌اصغر عمیدیان در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سؤال که با ارائه نسل سوم توسط اپراتورهای موبایل و تفاوت تعرفه اینترنت ۳G و GPRS آیا هزینه استفاده مشترک از این دو سرویس، قابل تفکیک است، گفت: مشترک در گوشی‌های هوشمند مختار به فعال یا غیر فعال‌سازی ۳G است. مواقعی که مشترک از ۳G استفاده می‌کند هزینه ۳G می‌پردازد و آنجایی که امکان استفاده ۳G وجود ندارد و GPRS استفاده می‌کند هزینه GPRS می‌پردازد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در Billingcenter (سیستم صورت‌حساب‌گیری) این تعریف وجود دارد و رگولاتوری نیز طبق تعرفه ابلاغی به اپراتورها بررسی می‌کند که هزینه هر سرویس طبق تعرفه تعیین شده محاسبه شود.

وی تأکید کرد: بنابراین هزینه استفاده از‌ سرویس‌های ۳G و GPRS به تفکیک محاسبه می‌شود.

عمیدیان در پاسخ به این سؤال که آیا اطلاع از میزان مصرف ۳G یا GPRS برای مشترک نیز قابل تشخیص است، گفت: در گوشی‌های هوشمند ریز عملکرد دو سرویس به صورت ثانیه‌ای قابل ملاحظه‌ است.

وی گفت: تعرفه ۳G هر کیلوبایت نیم ریال و تعرفه GPRS هر کیلوبایت ۴ ریال است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری