کد خبر: 6531

اوپک در جدیدترین گزارش خود خبر داد تولید نفت ایران در ماه آگوست ۱۴ هزار و ۷۰۰ بشکه در روز افزایش یافته و به ۲.۷۶۹ میلیون بشکه در روز رسیده است.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام (اوپک) خبر داد؛ تولید نفت ۱۲ کشور عضو این سازمان در ماه آگوست ۲۰۱۴ (مرداد ۹۳) ۲۳۰ هزار و ۹۰۰ بشکه‌ای در روز افزایش یافته و به ۳۰.۳۴۷ میلیون بشکه در روز رسیده است.

کشورهای عضو اوپک در جولای امسال ۳۰ میلیون و ۱۱۷ هزار بشکه نفت در روز تولید کرده بودند.

بر اساس این گزارش، تولید نفت ایران در ماه آگوست نسبت به ماه پیش از آن ۱۴ هزار و ۷۰۰ بشکه در روز افزایش یافته و به ۲.۷۶۹ میلیون بشکه در روز رسیده است.

تولید نفت عربستان در این ماه نسبت به ماه پیش از آن ۵۵ هزار و ۲۰۰ بشکه در روز کاهش یافته و به ۹.۸۵۷ میلیون بشکه بشکه در روز رسیده است. عربستان در ماه جولای ۹.۹۱۲ میلیون بشکه نفت تولید کرده بود.

بر اساس این گزارش، از ۱۲ کشور عضو اوپک ۲ کشور عراق و عربستان با کاهش تولید مواجه شدند که به ترتیب ۶۳ هزار بشکه و ۵۵.۲ هزار بشکه کاهش تولید نفت داشتند.

بیشترین افزایش تولید به کشور لیبی باز می گردد که با افزایش ۱۱۲ هزار و ۷۰۰ بشکه نفت در روز ۵۳۸ هزار بشکه نفت در ماه آگوست تولید کرده است.

تولید نفت ۱۲ کشور عضو اوپک در ماه آگوست به این شرح است: الجزایر ۱.۱۸۹ میلیون بشکه در روز ، آنگولا ۱.۷۴۹، اکوادر ۰.۵۴۳، ‌ایران ۲.۷۶۹، عراق ۲.۰۱۲، کویت ۲.۷۹۲، لیبی ۰.۵۳۸، نیجریه ۲.۰۰۸،‌ قطر ۰.۷۴۵، عربستان ۹.۸۵۷، امارات ۲.۸۰۵ و ونزوئلا ۲.۳۴۱ میلیون بشکه در روز رسید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری