کد خبر: 6492

یک دکترای روانشناسی با اشاره به اینکه یکی از رموز موفقیت در کسب و کار این است که باید از تمامی ویژگی‌های کار باخبر شد و رموز کار را به خوبی آموخت گفت: توجه به مدیریت کسب و کار مهمترین مرحله شروع هر فعالیت است.

به گزارش قم خبر ؛ دکتر الهام فروزنده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بسیاری افراد از راه‌اندازی کسب و کار در یک بازار کوچک می‌ترسند چون این افراد نمی‌توانند سودهای نهفته را در آن ببینند گفت: در واقع، از همین بازارهای کوچک است که می‌توان راه و رسم کسب و کار و تداوم حضور در آن را آموخت و با توسعه ایده‌های مربوط به آن کسب و کار، سابقه بازار را از دست رقبا گرفت.

وی با تاکید بر اینکه برای کسب و کار موفق آگاهی از همه جزئیات کاری ضروری است گفت: یکی از رموز موفقیت در کسب و کار این است که از تمامی ویژگی‌های کار باخبر شد و رموز کار را به خوبی آموخت.

فروزنده تصریح کرد: صاحب یک کسب و کار باید همه چیز را، از چگونگی تولید کالا یا ارائه خدمات گرفته تا قیمت تمام‌شده و چگونگی محاسبه آن و مدیریت قیمت‌ها و حساب‌ها بداند تا هرگونه بی‌نظمی و اشکال در هر کدام از این فرایندها او را دستپاچه و گیج نکند و سررشته کار از دستش خارج نشود.

این دکترای روانشناسی گفت: به صرف اینکه فردی تحصیلکرده یا با تجربه است، نباید دست روی دست بگذارد بلکه وارد مراحل کار شود حتی اگر مجبور شود برای اطلاع از برخی جزئیات و ریزه‌کاری‌ها، دوره آموزشی جدیدی هم ببیند.

فروزنده با تاکید بر اهمیت مدیریت مالی توانمند گفت: یکی از بزرگ‌ترین و شاید مهم‌ترین چالش‌های پیش روی یک کسب و کار جدید، تامین منابع مالی لازم برای شروع و حفظ آن است.

وی افزود: پیش از شروع کار باید از داشتن پول کافی برای راه‌اندازی و مدیریت اولیه آن تا زمان کسب درآمدهای اولیه اطمینان حاصل کرد.

این دکترای روانشناسی خاطر نشان کرد: فردی که می‌خواهد توان مالی و سود و زیان‌های احتمالی‌ را بررسی کند، بهتر است با بدبینی هرچه بیشتر این کار را انجام دهد؛ به این معنا که تا حد ممکن مخارج و زیان‌های احتمالی را زیاد و توان مالی‌اش را محدود فرض کند به این ترتیب می‌تواند با ارقامی که با این فرض تنظیم شده‌اند، کسب و کار را با موفقیت مدیریت کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری