کد خبر: 6403

در شرایطی که آمارها از رشد قابل توجه تولید خودرو در کشور حکایت دارد، گویا خودروسازان هنوز هم نتوانسته‌اند به تعهدات خود در قبال محصولات پیش‌فروش شده عمل کنند و این موضوع با اعتراض مشتریان مواجه شده است. برخی از مشتریان همچنین نسبت به اعمال نشدن تخفیف سه‌درصدی که خودروسازان وعده دادند نیز معترض بوده و عنوان می‌کنند که این «تخفیف» شامل آنها نشده است.

به گزارش قم خبر به نقل از دنیای اقتصاد، طی روزهای گذشته، برخی از شهروندانی که نسبت به پیش خرید خودروهای داخلی اقدام کرده‌اند طی تماس با دفتر روزنامه، مراتب اعتراض خود را بابت خلف وعده خودروسازان در تحویل خودروهای پیش‌فروش شده، ابراز و خواستار دریافت هرچه سریع‌تر خودروهای خود شدند.

به گفته آنها، وقتی تولید خودروسازان رشد قابل توجهی داشته و بیشتر خودروهای داخلی با افزایش تیراژ روبه‌رو شده اند، دیگر دلیلی ندارد که آنها (خودروسازان) تحویل خودروهای ثبت‌نامی را به تاخیر بیندازند.

موضوع دیگری که برخی مشتریان نسبت به آن گله مندند، لحاظ نشدن تخفیف سه درصدی در قیمت برخی خودروها است. چندی پیش بود که خودروسازان داخلی به دستور وزیر «صنعت، معدن و تجارت»، سه درصد از قیمت محصولات پر تیراژ خود را کاهش دادند، اما حالا برخی مشتریان خبر می‌دهند که این «تخفیف»، برای خودروهای ثبت‌نامی شان اعمال نشده است.

به گفته آنها، در دعوت‌نامه‌هایی که خودروسازان ارسال کرده‌اند، خبری از تخفیف سه درصدی نیست و قیمت خودروها همانی است که از قبل بوده است.

اظهارات مشتریان در شرایطی است که طبق آخرین آمار منتشره، تولید خودرو در کشور بیش از ۷۰ درصد رشد کرده و با این حساب باید به آنها حق داد که بابت دریافت نکردن خودروهای پیش خرید شده شان، گله داشته باشند، چه آنکه وقتی تولید بالا رفته، طبعا روند تحویل خودروها نیز باید با سرعت بیشتری انجام شود. از طرفی، هرچند تخفیف سه‌درصدی که خودروسازان برای محصولات خود لحاظ کردند، تنها چند صد هزار تومان از قیمت خودروها کم می‌کند، اما به هر حال آنها باید به وعده‌ای که داده‌اند پایبند بوده و تخفیف موردنظر را برای همه مشتریان، لحاظ کنند.
منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری