کد خبر: 6360

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ۴۶ درصد رتبه‌های تک رقمی کنکور امسال مربوط به دانش‌آموزان شهر تهران است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، مجمع عمومی انجمن اولیا و مربیان دبیرستان ماندگار البرز منطقه ۶ در راستای برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان شهر تهران با حضور اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، زهرا پروازی مقدم مدیر آموزش و پرورش منطقه ۶ تهران و ۱۵۰۰ نفر از اولیای دانش‌آموزان در این دبیرستان برگزار شد.

اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در سخنانی اظهار داشت: بدون شک موفقیت دبیرستان البرز در شهر تهران برجسته است اما با آن جایگاه واقعی که ظرفیت این دبیرستان است، فاصله داریم.

وی ادامه داد: مقایسه پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌ها در سال جاری نشانه روند رو به رشد دبیرستان البرز است و در سال آینده مطمئناً این روند رو به رشد بیشتر خواهد شد و حضور شما در این جلسه حاکی از حساسیت و اهمیت شما در تربیت فرزندانتان است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: هیچ کاری در حاکمیت مهم‌تر از تربیت نیست و در هر کاری برای موفقیت در مسائلی مانند مسائل فرهنگی، اجتماعی داخلی و بین‌المللی باید ابتدا در حوزه تربیت موفق باشیم و این نیروها باید قبلاً ساخته شده باشند و این مهم، با مشارکت خانواده و مدرسه اتفاق می‌افتد.

رئیس هیأت امنای دبیرستان ماندگار البرز با تأکید بر نقش خانواده در تربیت فرزندان یادآور شد: مهم‌ترین کار خانواده تربیت فرزند است و همه تلاش اولیا در داخل و خارج منزل برای این است که مهم‌ترین وظیفه‌اش یعنی تربیت فرزند سالم به درستی انجام شود و هیچ ثمره و نتیجه برای پدر و مادر بالاتر از تربیت فرزند و دانش‌آموز موفق و صالح نیست و فرزند صالح با هیچ ثروتی قابل مقایسه نخواهد بود و یک دانش‌‌آموز موفق و یک فرزند صالح برای شما و یک شهروند سالم برای کشور خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: تهران ۴ هزار مدرسه دارد و بنده افتخار می‌کنم که مسئولیت هیئت امنای این دبیرستان را برعهده دارم.

چهاربند با اشاره به برنامه‌های دبیرستان ماندگار البرز گفت: هدف‌گذاری کرده‌ایم تا ۲ سال آینده این دبیرستان جزو ۱۰ دبیرستان تهران باشد که این نیازمند برنامه‌ریزی پیوسته دارد و شرط آن پیوند اولیا و مدرسه است و ما همه حمایت‌ها را انجام می‌دهیم؛ آن چیزی که در احراز این رتبه کمک می‌کند همکاری شما با مسئولان دبیرستان است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اضافه کرد: شما به عنوان ولی دانش‌آموز باید برنامه‌ریزی کنید تا دانش‌آموزان در ۲ سال آینده به رتبه‌های بالاتر برسند و بدانند که چه رتبه‌ای باید داشته باشند تا ما نیز به هدف خود در قرار گرفتن بین ۱۰ دبیرستان برتر تهران برسیم.

چهاربند با اشاره به اینکه امسال شهر تهران ۴۶ درصد از رتبه‌های تک‌رقمی کنکور را دارا بوده است، گفت: آفت عدم پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان آفت‌های اجتماعی است که باید همه از آن مراقبت کنیم.

به گزارش فارس، در پایان مراسم، شرکت‌کنندگان اسامی نفرات منتخب خود را به صندوق‌های آرای انجمن اولیا و مربیان دبیرستان ماندگار البرز انداختند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری