کد خبر: 6161

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از ورود ۱۲۰ دستگاه اتوبوس دوکابین جدید به ناوگان خبر داد و گفت: بزودی این اتوبوسها وارد خط ۷ سامانه اتوبوسرانی بی آرتی خواهند شد.

به گزارش قم خبر ؛ پیمان سنندجی در گفتگو با مهر افزود: ورود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس دوکابین جدید در دستور کار قرار دارد که به زودی ۱۲۰ دستگاه از این اتوبوس ها وارد ناوگان خواهد شد.

وی ادامه داد: خط ۷ اتوبوسهای تندرو اولویت نخست برای ورود سری جدید اتوبوس ها هستند و ۸۰ اتوبوس دوکابین دیگر نیز به مرور برای تقویت خطوط ۱،۳،۴ و ۵ سامانه اتوبوسرانی تندرو به کار گیری خواهند شد.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران همچنین با اشاره به قول مساعد دولت برای واگذاری اتوبوس های تک کابین به شهر تهران گفت: در صورت تحویل اتوبوس های تک کابین تا پایان سال ، این اتوبوس ها نیز در خطوط نیمه جنوبی شهر به کارگیری خواهند شد، چرا که با مشکلات کمبود ناوگان در برخی از خطوط محدوده جنوبی تهران مواجه ایم.

وی تصریح کرد: اخیرا اعتبارات ال سی برای خرید ۲۰۰دستگاه اتوبوس دوکابین دیگر نیز گشایش یافته که امیدواریم زمینه ورود سری دیگر این اتوبوس ها هم هرچه سریعتر فراهم شود.

سنندجی تاکید کرد: شهر تهران حداقل به ۱۱ هزار اتوبوس نیاز دارد این درحالیست که هم اکنون تنها ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در پایتخت فعال است که بخش قابل توجهی از این اتوبوس ها نیز فرسوده اند و نیاز به بازسازی دارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری