کد خبر: 6033

دبیر قرارگاه مشترک مبارزه با سرقت استان سمنان گفت: در میان سرقت‌های خودرو، خودروی پراید مدل های ۸۵ به پایین به دلیل پایین بودن ضریب امنیتی، بیشترین آمار سرقت را به خود اختصاص داده است.

به گزارش قم خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ داود رسولی فر، به تشکیل قرارگاه مشترک استانی مبارزه با سرقت اشاره و خاطرنشان کرد: با این اقدام، برنامه ها به صورت منسجم تر و جدی تر پیگیری می شود.

رئیس پلیس آگاهی استان سمنان تصریح کرد: در میان آمار سرقت ‌ها بیش از ۱۴ درصد سرقت‌ها متعلق به سرقت وسایط نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت است.

این مقام انتظامی افزود: در بخش سرقت خودرو پراید مدل ۸۵ به پایین به دلیل عدم نصب سیستم ایمنی مناسب و نداشتن سیستم ایموبلایزر به سهولت توسط سارقان به سرقت می‌رود.

سرهنگ رسولی فر از شرکت ‌های خودروساز خواست تا در ساخت خودرو به موارد ایمنی توجه بیشتری نشان دهند و از شهروندان درخواست کرد: خودروی خود را به تجهیزات ایمنی مانند سیستم دزدگیر مطمئن و قفل فرمان و پدال مجهز کرده و از گذاشتن مدارک، وجه نقد، وسایل قیمتی و کیف در درون وسیله نقلیه خودداری کنند.

وی از کشف ۸۵ درصدی سرقت خودرو در استان سمنان خبر داد و اظهارداشت: با تلاش و پیگیری های مضاعف و همچنین اجرای طرحی ویژه، کشف باقی خودروهای سرقتی به طور جدی در دستور کار است.

سیستم ایموبلایزر (سوییچ های رمزدار)، قفل های پدالی و عصایی و دزدگیرهای معتبر از جمله تجهیزاتی هستند که سرهنگ رسولی فر استفاده از آن را در پیشگیری از سرقت موثر دانست.

دبیر قرارگاه مشترک مبارزه با سرقت استان سمنان بر پارک خودرو در پارکینگ های تعریف شده، رها نکردن خودرو به صورت در باز یا قراردادن سوئیچ به روی خودرو، پارک خودرو در شب در پارکینگ منازل یا پارکینگ های معابر با روشنایی و دید کامل و همچنین قرار ندادن مدارک و اموال با ارزش در خودرو تأکید کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری