مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک کشور از بررسی آئین‌نامه معاینه فنی خودروها توسط دولت خبر داد و گفت: اولویت معاینه فنی کنار گذاشته شده و در حال اصلاح آئین‌نامه آن هستیم.

‌به گزارش قم خبر به نقل از فارس، سید مهدی یدی‌ همدانی در مراسم سیزدهمین مجمع عادی و عمومی سالانه‌ اتحادیه سازما‌‌ن‌های حمل و نقل کشور اظهار داشت: سیستم حمل و نقل باید نسبت به ارائه خدمات مناسب به مردم فعال باشد.

وی اظهار داشت: تصادفات رانندگی بالا، آلودگی زیست محیطی، سردرگمی مردم و از این قبیل آشفتگی‌های سیستم حمل و نقل شهری است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک کشور با بیان اینکه مدیران میانی نقش بسزایی در شناخت مشکلات مردم و رفع آن دارند، گفت: در حال تلاش هستیم تا برخی مشکلات کلیدی در اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور رفع شود.

همدانی گفت: متاسفانه مشکلاتی که در عرصه حمل و نقل شهری وجود دارد این است که هنوز مشخص نیست چه خودرویی مناسب تاکسی است؛ اما در صد و دهمین جلسه‌ شورای عالی ترافیک، ضوابط و مشخصات تاکسی‌ها مشخص شد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک کشور یادآور شد: در مورد خودروهای فرسوده تصویب‌نامه سال ۸۸ داریم که طی آن هر تاکسی کشور باید دوگانه‌سوز باشد در حالی که این مصوبه باید اصلاح شود.

همدانی ادامه داد: همچنین روز گذشته در این جلسه ضوابط محدودیت‌های ممنوعیت تردد در شهرها (طرح ترافیک) مصوب شد.

وی بیان کرد:‌ ضوابط آژانس‌های تاکسی تلفنی و وظایف آنها و نحوه نظارت بر آنها از دیگر مسائلی بود که در صد و دهمین جلسه‌ شورای عالی ترافیک مشخص و تصویب شد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک کشور گفت:‌ آئین‌نامه معاینه فنی خودروها در دست بررسی کمیسیون مربوطه در دولت است؛ متاسفانه معاینه فنی چندان در اولویت نیست که در حال اصلاح آئین‌نامه آن هستیم.

وی یادآور شد: همچنین در دیگر مصوبات جلسه اخیر ضوابط و هزینه بازرسی مخازن CNG مشخص شد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک کشور با بیان اینکه ایران دارای بزرگترین ناوگان حمل و نقل دوگانه‌سوز در دنیا است، بیان کرد: پس از ایران کشورهای پاکستان و آرژانتین قرار دارند.

وی گفت: ۲۶ میلیون دستگاه وسیله نقلیه و موتورسیکلت در کشور وجود دارد که از این رقم‌ ۱۳ میلیون سواری و از این تعداد سواری ۳.۵ میلیون دستگاه سواری دوگانه‌سوز داریم.

همدانی یادآور شد: قانون بیمه مسئولیت‌های مدنی، بیمه شخص ثالث‌ در مجلس در حال اصلاح است و تلاش داریم به نحوی عمل شود که حق شهرداری‌ها ضایع نشود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری