شهردار منطقه ۲ قم گفت: برای انجام پروژه تقاطع غیرهمسطح یادگار امام خمینی ۱۱۱ میلیارد ریال از اعتبارات شهرداری قم هزینه شده که البته این هزینه برای تمام بخش‌های پروژه از جمله تملک و اجرا بوده است.

خبرگزاری فارس: اتمام پروژه تقاطع غیرهمسطح یادگار امام با اعتبار ۱۱۱ میلیارد ریال
به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی شهرداری قم،‌ سجاد خدایی با اشاره به برگزاری مراسم افتتاح پروژه تقاطع غیر ‌همسطح یادگار امام خمینی(ره) گفت: این پروژه امشب به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه گفت: این تقاطع غیرهمسطح مسیر دسترسی بلوار یادگار امام به بلوار امام رضا(ع) است که و در زیر ریل راه‌آهن سراسری این زیرگذر ایجاد شده است.

شهردار منطقه 2 قم طول این پروژه را 550 متر اعلام و اظهار کرد: برای انجام این پروژه 111 میلیارد ریال از اعتبارات شهرداری قم هزینه شده که البته این هزینه برای تمام بخش‌های پروژه از جمله تملک و اجرا بوده است.

وی مدت زمان اجرای این پروژه را یک سال عنوان کرد و گفت: طولانی شدن این پروژه به دلیل وجود معارضاتی بر سر راه این زیرگذر بود و در راستای اجرای این پروژه انتقال دکل برق فشار قوی با اعتبار برق 8 میلیارد ریال و جابه‌جایی ریل راه‌آهن با اعتبار یک میلیارد ریال اجرا شد و مابقی اعتبارات برای کارهای اجرایی و عمرانی پروژه مانند جدول‌گذاری، زیرسازی و آسفالت، احداث پل، دیواره‌ها، فضای سبز و پیاده‌سازی هزینه شده است.

خدایی جهاد نصر اصفهان را پیمانکار ابتدایی پروژه تقاطع غیرهمسطح یادگار امام خمینی(ره) معرفی و بیان کرد: کارهای عمرانی و اجرایی این پروژه توسط پیمانکاران فعال دیگر منطقه 2 شهرداری قم انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: بلوار یادگار امام خمینی(ره) به سمت خیابان اصلی منطقه 2 قبل از ساخت این تقاطع بن‌بست بود که با احداث این تقاطع غیرهمسطح بلوار امام رضا(ع) به منطقه 2 متصل شد.

شهردار منطقه 2 قم گفت: این پروژه ترافیک منطقه 2 از جمله خیابان‌های جوادالائمه و توحید که شریان‌های ارتباطی با مناطق دیگر شهر قم بوده را کاهش می‌دهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری