وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه باید واردات کالاهای لوکس به کشور محدود شود گفت: دولت واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی را محدود کرده و این خودروها به صورت رسمی امکان ورود به کشور را ندارند.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، علی طیب نیا در نشست استانداران سراسر کشور که در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران گفت: در نشست امروز مسئولان اقتصادی و وزرای دولت، بسته خروج غیرتورمی از رکود را توضیح داده و تشریح کردند و از نظرات استانداران برای تبیین موضوعات اقتصادی خروج از رکود استفاده کردیم.

وزیر اقتصاد درباره واردات بی رویه به کشور گفت: در دوره اخیر عمده واردات، کالاهای واسطه ای و مواد اولیه مورد نیاز به واحدهای تولیدی بوده که سعی کردیم برای این واردات تسهیلات بیشتری نسبت به گذشته قرار دهیم.

طیب نیا با تاکید بر اینکه در شرایط رکودی باید جلوی کالاهای لوکس گرفته شود افزود: باید واردات این کالاها محدود شود و ما واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی را ممنوع کردیم و این خودروها به صورت رسمی امکان ورود به کشور را ندارند.

وی تاکید کرد: البته چون خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی امکان ورود به کشور را ندارند، متروکه می شوند و بعد از طریق کالاهای متروکه وارد کشور می شوند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری