معاون وزیر راه و شهرسازی از تهیه دستورالعمل جدید شناسایی بافت‌های فرسوده خبر داد و گفت: با افزایش تراکم در ارتفاع برای محله‌های تاریخی مخالفیم.

به گزارش قم خبر ؛ محمدسعید ایزدی در گفتگو با مهر در خصوص تغییراتی در شاخص‌های بافت فرسوده، اظهار داشت: معتقدیم که شاخص های موجود برای شناسایی محدوده ها کافی نیست بنابراین ضمن تجدید نظر در شاخص‌ها آن را تبدیل به دستورالعمل کردیم و به شورای عالی فرستادیم.

وی با بیان اینکه در شاخص های جدید به نوع بافت، ابعاد غیرکالبدی مانند اقتصاد، معیشت، خانوار، زیست محیطی و زمین توجه شده است، گفت: در دوره قبل به این موضوع توجه نشده بود اما در این دوره دفترچه جدیدی را تحت عنوان دستورالعمل شناسایی بافت‌های فرسوده تهیه کرده‌ایم که به شورایعالی شهرسازی و معماری فرستاده شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تراکم‌ها در بافت های تاریخی باید کنترل شود، بیان کرد: در بافت‌های تاریخی سعی داریم تا تراکم را کنترل کنیم اما به این معنا نیست که افزایش تراکم حذف می شود.

ایزدی افزود: در این مناطق سعی داریم تا ازطریق افزایش سطح اشغال، تراکم‌های تشویقی یا تغییرکاربری، کاهش تراکم در ارتفاع را جبران کنیم اما به این معنی نیست که تراکم ها دراین مناطق حذف می شوند.

وی با تاکید بر اینکه معتقدیم تراکم ارتفاع به دلیل لطمه‌ای که به آثار تاریخی وارد می‌کند باید کنترل و مدیریت شود، بیان کرد: اما اینکه برخی اعلام می کنند تراکم باید اضافه و یا حذف شود، نظر غیرکارشناسی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری