کد خبر: 5854

هیات دولت با افزایش وام مسکن روستایی از ۱۲.۵ به ۱۵ میلیون تومان موافقت کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، در جلسه دیشب هیات وزیران، بنیاد مسکن گزارشی درباره وضعیت مسكن روستایی به دولت ارائه کرد که براین اساس هیات وزیران جهت نوسازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد روستایی در سال ۱۳۹۳، با اختصاص سقف ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانكی برای هر واحد موافقت كرد.

همچنین در این جلسه دولت با اختصاص مبلغ ۶۵۱ میلیارد ریال اعتبار جهت بازسازی و جبران خسارت و كمك به بازسازی واحدهای مسكونی شهری و روستایی و تامین لوازم خسارت دیده ناشی از زلزله اخیر در استان ایلام موافقت كرد و همچنین با تصمیم دولت مبلغ یکهزار و ۶۵۷ میلیارد ریال تسهیلات بانكی ارزان قیمت نیز به آسیب دیدگان ناشی از این زلزله اختصاص یافت.

در این رابطه عزیزالله مهدیان در گفتگو با مهر، با اشاره به موافقت دولت با افزایش وام مسکن روستایی، گفته بود: براساس موافقت معاون اول رئیس جمهور، وام مسکن روستایی از ۱۲.۵ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان افزایش می یابد. البته پیشنهاد ما افزایش وام مسکن روستایی به ۱۸ میلیون تومان بود.

نرخ سود بانکی برای این وام همان ۵ درصد است اما به گفته معاون بنیاد مسکن باید این نرخ در شورای پول و اعتبار هم به تصویب برسد تا قابلیت اجرایی داشته باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری