کد خبر: 5687

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با استقبال از تاسیس صندوق‌ مسکن کارگران، اخذ نظر کانون‌ها و تشکل‌های کارگری در تعریف ساز و کار صندوق را خواستار شد.

به گزارش قم خبر ؛ هادی ابوی به ایسنا گفت: از طرح‌هایی که در راستای حمایت از طبقه محروم کارگری است استقبال می‌کنیم و راه اندازی صندوق مسکن کارگران را در راستای پیشنهادات خود برای خانه دار کردن کارگران می‌بینیم.

وی افزود: چنین طرح‌هایی قطعا مثمر ثمر بوده و بارقه امیدی در دل کارگران خواهد بود.

ابوی در عین حال از وزیر کار خواست تا با توجه به آنکه بخش اعظمی از ذینفعان این صندوق را کارگران، بازنشستگان و مستمری‌بگیران تشکیل خواهند داد، از نظرات و دیدگاههای شرکای اجتماعی به ویژه کانون‌ها و تشکل‌های کارگری به منظور توجیه و آشنایی با مکانیسم و ساز و کار صندوق استفاده شود.

به گفته دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران اتحادیه‌های مسکن کارگری باید در جریان کامل این طرح قرار گیرند و سهم کارگران با توجه به نقشی که دارند دیده شود.

وی اختصاص وام‌های ودیعه مسکن به کارگران را از دیگر راههای کمک به خانه‌دار شدن کارگران عنوان کرد.

این فعال کارگری همچنین الکترونیکی شدن بیمه‌های تامین اجتماعی را در مشخص شدن سنوات و سوابق بیمه‌ای کارگران موثر خواند و گفت: یکی از دغدغه‌های همیشگی کارگران این است که آیا پس از اتمام کار، مدت زمان اشتغال در لیست بیمه به طور کامل رد شده است یا نه؟ فرضا کارگری پس از ۵ سال فعالیت به اداره بیمه مراجعه می‌کرد و متوجه می‌شد که سوابق بیمه‌ای او بیش از دو سال نیست ناچار به مراجع حل اختلاف شکایت می‌کرد اما با الکترونیکی‌ شدن بیمه‌های تامین اجتماعی این دغدغه از بین می‌رود و کارگر ضمن آسودگی خاطر از میزان سنوات و سوابق بیمه‌ای خود اطلاع‌ می‌ِیابد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری