کد خبر: 5017

پس از آنکه مشخص شد شرکت پرایس واترهاوس کوپرز، اقدامات ناقض تحریم های آمریکا توسط یک بانک ژاپنی را مخفی کرده است، ایالت نیویورک، این شرکت را مبلغ ۲۵ میلیون دلار جریمه کرد.

به گزارش قم خبر ؛ تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی تلگراف خبر داد، پس از آنکه مشخص شد که شرکت پرایس واترهاوس کوپرز، اقدامات ناقض تحریم های آمریکا توسط یک بانک ژاپنی را مخفی کرده است، ایالت نیویورک، این شرکت را مبلغ ۲۵ میلیون دلار جریمه کرده و برخی از کارهای مشاوره ای آن را برای مدت ۲ سال به حالت تعلیق درآورده است.

بخش خدمات مالی وزارت خارجه نیویورک اعلام کرد، بانک توکیو میتسوبیشی یو اف جی، بزرگترین بانک ژاپنی شرکت پرایس واترهاوس کوپرز را تحت فشار قرار داده است تا گزارشی را که این بانک در مورد نقل و انتقالات الکترونیکی اش برای ارائه به ماموران نظارتی تحویل داده بود پاک کند تا فعالیت های این بانک ژاپنی که مرتبط با کشورهای ایران، میانمار و سودان بوده، مخفی باقی بماند.

در بیانیه بخش خدمات مالی ایالت نیویورک آمده است: «تحت فشار مدیران بانک توکیو میتسوبیشی، شرکت پرایس واترهاوس کوپرز، یک هشدار را در یک گزارش به ظاهر بی طرفانه به ماموران نظارت بر قوانین پاک کرده است تا تراکنش های الکترونیکی این بانک مرتبط با ایران، سودان و دیگر موجودیت های تحت تحریم را تحریف نماید.»

بر اساس مصالحه صورت گرفته، واحد نظارتی خدمات مشاوره مالی شرکت پرایس واترهاوس کوپرز تا ۲۴ ماه از پذیرش کار مشاوره در موسسات مالی ای که تحت نظارت ایالت نیویورک قرار دارند تعلیق خواهد شد و مجموعه ای اصلاحات را اعمال خواهد کرد.

در سال ۲۰۱۳، بخش خدمات مالی، به مصالحه مشابهی با شرکت خدمات مشاوره مالی دلویت دست یافت که شامل ۱۲ ماه تعلیق فعالیت های مشاوره ای این شرکت بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری