کد خبر: 4985

اتاق بازرگانی و صنایع ایالت خیبر پاختونخوای پاکستان و سرکنسولگری ایران در این کشور توافق کردند، یک سیستم بانکی بین دو کشور جهت تقویت روابط اقتصادی دوجانبه ایجاد شود.

به گزارش قم خبر ؛ تسنیم به نقل از پایگاه خبری تریبیون، اتاق بازرگانی و صنایع ایالت خیبر پاختونخوای پاکستان و سرکنسولگری ایران در این کشور توافق کردند، سیستم بانکی ای بین دو کشور به منظور تقویت هر چه بیشتر روابط اقتصادی و ارتقای مناسبات تجاری دو جانبه ایجاد شود.

حسن درویش وند، سرکنسول ایران در پاکستان روز دوشنبه در بازدید از دفتر اتاق بازرگانی و صنایع ایالت خیبر پاختونخوا با زاهد الله شینواری، رئیس این اتاق و دیگر تجار سرشناس این ایالت دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار، درویش وند و شینواری توافق کردند که بخش خصوصی دو کشور را به یکدیگر نزدیک تر کنند و زمینه را برای ارتباط بهتر تجار تسهیل نمایند.

درویش وند گفت، حجم مبادلات تجاری بین ایران و پاکستان حتی کمتر از حجم مبادلات ایران و افغانستان است. وی، موانع موجود در سطح دولتی را علت اصلی پایین بودن حجم مبادلات اقتصادی دو کشور عنوان کرد.

زاهد الله شینواری در این دیدار بر لزوم مبادله حداکثری هیئت ها بین دو طرف و تشویق ایرانی ها به سرمایه گذاری در پاکستان تاکید کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری