کد خبر: 4964

مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران از آغاز واگذاری بزرگترین شرکت تعاونی اقتصادی خاورمیانه همزمان با برگزاری نخستین همایش ملی نقش تعاونی‌های نسل نوین در توسعه اقتصاد و فرهنگ در روز دوازدهم شهریورماه در تهران خبرداد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، امید شنعه امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری نخستین همایش ملی نقش تعاونی های نسل نوین در توسعه اقتصاد و فرهنگ در روز دوازدهم شهریور ماه در تهران خبرداد و گفت: در این روز آغاز واگذاری سهام بزرگترین شرکت تعاونی اقتصادی خاورمیانه (شرکت توسعه و عمران شهر تهران) به صورت نمادین به یکی از انجمن های کارگری انجام خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران با تاکید بر اینکه باید اقتصاد از دولتی به غیردولتی تبدیل شود و نباید در انحصار افراد خاص باشد، افزود: این شرکت تعاونی می تواند وارد اجرای پروژه های بزرگ از قبیل طرح دو طبقه کردن اتوبان شهید همت شود.

وی اضافه کرد: همچنین افرادی که خواستار خرید سهام این شرکت هستند می توانند از تاریخ برگزاری همایش به مدت یکماه با مراجعه به بانک توسعه تعاون نسبت به خرید سهام آن اقدام کنند. این سهام با نام است و لازم است که افراد در این بانک افتتحام حساب کنند و با این اقدام هم مشکلات بعدی واریز سود از بین می رود. کف رقم خرید سهام ۹۰ هزار تومان و سقف آن ۲۲.۵ میلیون تومان است که می تواند در مراحل بعدی افزایش یابد و قیمت هر سهم آن هزار تومان می باشد.

شنعه با ذکر این مطلب که ۳ همایش در هفته تعاون برگزار می شود، افزود: تعداد تعاونی های نسل نوین شامل تعاونی های فراگیر، دانش بنیان، سهامی عام و خاص را کمتر از هزار تعاونی اعلام و تصریح کرد: در همایش مذکور تعدادی از تعاونی های فعال استان ها نیز حضور خواهند داشت.

وی با اعلام اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی، معاون اول رئیس جمهور یا معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در افتتاحیه همایش شرکت خواهند کرد و مسئولین لشکری و کشوری در آن حضور می یابند، افزود: از چهره های ماندگار و تعاونی های فعال هم تقدیر به عمل می آید.

دبیر نخستین همایش ملی نقش تعاونی های نسل نوین افزود: در عین حال مقاله های همایش در ۴ محور اصلی نقش تعاون در کشور، چالش های تعاون، راه های اقتصادی رسیدن به سهم ۲۵ درصد تعاون در اقتصاد کشور و تعاون و فرهنگ هم اکنون در دست داوری است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری