کد خبر: 4713

در هفته منتهی به ۲۲ مردادماه، دو میلیارد و ۹۰۷ میلیون سهم به ارزش هفت هزار و ۷۸۶ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، از ابتدای امسال ۶۱ میلیارد و ۸۰۳ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۲۹۱ هزار و ۹۶۱ میلیارد ریال دادوستد شده است.

در این مدت، تعداد یک میلیون و ۵۹۱ هزار و ۳۷۰ سرمایه گذار، در پنج میلیون و ۱۴۸ هزار و ۱۶۱ دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده اند. بازار سهام از ابتدای سال ۹۴ روز کاری فعالیت داشته است.

ارزش معاملات در قیاس با هفته قبل ۱۷.۴ درصد رشد و حجم معاملات سهام ۰.۲ درصد کاهش داشت. در این مدت ۶۳ هزار و ۳۳۰ خریدار در ۲۳۶ هزار و ۷۵۳ دفعه به داد و ستد پرداختند. تعداد خریداران ۴.۴ درصد و دفعات معاملات ۹.۹ درصد افزایش داشت.

بر اساس آمار موجود، در این مدت دو میلیارد و ۶۳۰ میلیون سهم به ارزش ۶ هزار و ۴۰۶ میلیارد ریال به صورت خرد و بلوک خریداری شده است.

روند شاخص

شاخص کل بورس اوراق بهادار در هفته ای که گذشت با کاهش ۰.۳۴ درصدی به ۷۴ هزار و ۳۶۳ واحد رسید.

در عین حال شاخص صنعت در آخر هفته، بر روی عدد ۶۲ هزار و ۸۷۴ واحد ایستاد که در قیاس با هفته قبل، ۰.۰۹ درصد رشد را نشان می داد. شاخص بازار اول در هفته گذشته با ۰.۶۱ درصد کاهش به ۵۴ هزار و ۸۸۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۰.۳۱ درصد افزایش به ۱۴۵ هزار و ۶۵۳ واحد رسید.

معاملات اوراق مشارکت

در هفته منتهی به ۲۲ مرداد، تعداد ۵۸ هزار و ۱۴۱ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۵۸ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شد. این در حالی است که از ابتدای سال سه میلیون و ۷۵۳ هزار و ۳۱۳ برگه اوراق مشارکت به ارزش سه هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار خریداری شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری