کد خبر: 4701

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌ دژ در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس با حمایت خود از این بسته می‌توانند دولت را در اجرای با صلابت و مصمم آن یاری کنند.

به گزارش قم خبر ، حجت الاسلام روح‌الله بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به توفیقات دولت در مهار تورم اظهار کرد: روشن است که دولت تا به امروز نسبتا در کنترل تورم خوب عمل کرده است و اگر این روند ادامه داشته باشد، اثرات مثبت خود را در بدنه اقتصاد، معیشت مردم، چرخش موتور محرکه تولید و پویایی و شکوفایی آن خواهد داشت.

وی با اشاره به تدوین لایحه دولت به منظور خروج از رکود، بدون تورم گفت: با توجه به این که کارشناسان صنعتی ماه‌ها برای جمع‌آوری این بسته وقت گذاشته‌اند و نهایتاً این بسته را ترتیب داده‌اند اما به هر حال این لایحه نیز نقاط ضعف و قوت خود را دارد.

بیگی با بیان اینکه نقاط قوت بسته پیشنهادی دولت برای خروج از رکود بیش از نقاط ضعف آن است، افزود: رای و مصوبه از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بخشی از روند موفقیت این لایحه را تسریع می‌بخشد اما مهم‌ترین رکن آن اجرا و پیاده کردن موفق آن است.

بسته خروج از رکود به شتاب در اقتصاد کشور منجر می شود

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌ دژ در مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان مجلس با حمایت خود از این بسته می‌توانند دولت را در اجرای با صلابت و مصمم آن یاری کنند.

وی بزرگترین مشکل اقتصاد کشور را فقدان تولید ملی عنوان کرد و گفت: ۶۰ تا ۷۰ درصد کارخانجات کشور در رکود به سر می‌برند و همین مسئله سبب شده است تا سرمایه‌های کلان مملکت در حالت سکون قرار گیرند و به دنبال آن بیکاری جوانان و بروز مشکلات اجتماعی و رفتارهای ناهنجار پدید ‌آید.

اقتصاد مقاومتی محور برنامه های دولت تدبیر وامید است

بیگی بیان کرد: میلیارد‌ها تومان در شهرک‌های صنعتی چه از محل تسهیلات بانکی و چه از جیب اشخاص بلا استفاده هستند و اکثر واحدهای تولیدی بسیار کمتر از ظرفیت بالقوه خود فعالیت می‌کنند به عنوان مثال کارخانه‌ای که می‌تواند سه شیفت کار کند، تک شیفت و یا دو شیفت کار می‌کند.

وی به راهکارهای رهایی یافتن از رکود اشاره کرد و افزود: اگر اقتصاد مانند یک جسم بی‌حرکت فرض شود برای ایجاد پویایی و نشاط، نیاز به روح و روان دارد، بنابراین با تزریق تسهیلات، اعتبارات و حتی فکر، ایده‌های نو، مدیریت عالی و متخصصانه به اقتصاد کشور می‌توان مجموعه را رکود خلاص کرد.

بیگی با بیان اینکه بسته خروج از رکود دولت گامی به سوی محقق شدن اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: اصل اقتصاد مقاومتی هم برای شرایط تحریم و هم غیر تحریم پایه‌ریزی شده است بنابراین اگر این لایحه به خوبی اجرا شود می‌تواند نتایج و آثار بسیار موفقی در پی داشته باشد.

جلسه نمایندگان استان با وزیر نیرو برای برون رفت از مشکلات شاخصه‌های وزارت نیرو پربار بود

وی با اشاره به نتایج جلسه شب گذشته نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با وزیر نیرو اظهار کرد: این جلسه نشان از عزم همگانی مسئولان و نمایندگان استان برای برون رفت از مشکلات آب، برق و دریاچه ارومیه داشت.

بیگی بیان کرد: به گمانم جلسه دیروز بسیار پرمحتوا بود به طوری که تمام نمایندگان نظرات خود را در حضور وزیر نیرو ابراز کردند و استاندار آذربایجان غربی نیز به صورت پربار مسائل و مشکلات استان را بازگو کرد.

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌ دژ در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر نیرو از جمله وزرای خوب کابینه است که از اندیشه و علم خوبی برخوردار بوده و با تعامل بیشتر با مسئولان در پی حل مشکلات مربوط به زیرمجموعه خود است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری