کد خبر: 4438

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس از منتفی شدن پرداخت یارانه نقدی به بخش تولید خبرداد وگفت: احتمالا ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان به تولیدکنندگان ارائه خواهد شد.

به گزارش قم خبر حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه در قانون هدفمندسازی یارانه ها باید بخشی از وجوه حاصل از اجرای این قانون به صورت بلاعوض و یا در قالب تسهیلات، وجوه اداره شده در اختیار بخش تولید قرار می‌گرفت، اظهارداشت: متأسفانه دولت در فاز اول بلکه در فاز دوم هم نتوانسته است به تعهدات خود عمل کند.

وی با بیان اینکه قرار است مطابق قانون بودجه امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان به بخش تولید اختصاص پیدا کند، افزود: به دلیل عدم تحقق سقف درآمدی دولت و اختصاص بخشی از منابع به بخش تولید ارائه سهم تولید از قانون بودجه غیر ممکن است.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با در نظر گرفتن این نکته که امکان پرداخت یارانه نقدی به بخش تولید وجود ندارد احتمالا ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان به تولیدکنندگان ارائه خواهد شد.

وی به تذکرات نمایندگان مجلس به دولت برای اجرای تعهدات خود در قبال تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: دولت به جای حمایت از تولید فقط به بحث رکود پرداخته است که امیدواریم با اجرای بسته خروج غیر تورمی از رکود این مشکلات برطرف و شرایط برای فعالیت تولیدکنندگان مهیا شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری