رییس کل سازمان امور مالیاتی از تصویب اصلاحیه قانون مالیات بر خانه های خالی در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: سازمان امور مالیاتی منتظر دریافت این اصلاحیه است تا آن را اجرا کند.

به گزارش قم خبر، علی عسکری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، درباره مالیات خانه های خالی گفت: براساس این اصلاحیه مالیات از خانه ها براساس مدت زمان خالی بودن دریافت می شود.

وی اظهار داشت: برهمین اساس نرخ مالیات خانه هایی که یک، دو و یا سه سال خالی باشد به نسبت مدت زمان متفاوت خواهد بود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: پس از ابلاغ این اصلاحیه خانه های خالی باید شناسایی و از آنها مالیات دریافت شود اما هم اکنون قانونی در این زمینه وجود ندارد.

عسکری ادامه داد: پس از ابلاغ این اصلاحیه هماهنگی هایی با شهرداری ها و سایر بخش ها انجام می شود تا بتوانیم این امر را اجرایی کنیم.

** تحقق ۹۵ درصد پیش بینی درآمدهای مالیاتی در یک سالگی دولت

وی درباره عملکرد سازمان امور مالیاتی در یک سالگی فعالیت دولت یازدهم افزود: این سازمان در این مدت به بیشتر اهداف خود دست یافته به نحوی که ۹۵ درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده محقق شده است.

عسکری تصریح کرد: البته ۹۲ درصد درآمدهای پیش بینی شده در سال گذشته نیز توسط سازمان امور مالیاتی کشور محقق شده بود.

** مالیات ارزش افزوده و نهاده های اولیه

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره ارزش افزوده نهاده های اولیه نیز گفت: در قانون مالیات بر ارزش افزوده آمده که اگر کالای نهایی از مالیات معاف باشد، نهاده های آن معاف نیست.

وی ادامه داد: از آنجا که از کالای نهایی مذکور نمی توانیم مالیات دریافت کنیم، مالیات نهاده ها باید در قیمت تمام شده لحاظ شود.

عسکری گفت: اگر نهاده از مالیات معاف و کالای نهایی مشمول مالیات بر ارزش افزوده باشد، مالیات مذکور از کالای نهایی دریافت خواهد شد.

** دریافت مالیات بر ارزش افزوده از قیمت تمام شده خودرو

وی درباره دریافت مالیات بر ارزش افزوده از خودرو نیز گفت: براساس فرمول قیمت گذاری خودرو ۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده از قیمت تمام شده دریافت و یا به عبارتی معادل هشت درصد به قیمت تمام شده افزوده می شود.

عسکری درباره دریافت مالیات از خودروهای وارداتی اظهار داشت: برای خودروهای وارداتی ۸ درصد ارزش اظهار گمرکی به عنوان مالیات دریافت می شود.

**دریافت بخشی از بدهی مالیاتی استقلال و پرسپولیس

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: براساس هماهنگی های انجام شده مالیات دو باشگاه تقسیط و بخش اعظم آن دریافت شده است.

** وصول بدهی مالیات اختلاس سه هزار میلیارد تومانی تا سال ۸۹

عسکری از وصول بدهی مالیاتی از پرونده سه هزار میلیاد تومانی تا قبل از سال ۸۹ خبر داد و گفت: البته مالیات پس از ۸۹همچنان در حال رسیدگی و برخی از پرونده ها در مرحله تشخیص است.

وی تصریح کرد: البته پرونده برخی از شرکت ها نیز در مراحل قطعی قرار دارد و اخیرا با دادستانی کل کشور هماهنگی هایی صورت گرفته تا پرونده نهایی و مالیات وصول شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری