افزایش تعرفه‌های مکالماتی مشترکان اعتباری ایرانسل جهت تماس‌های برون و درون شبکه در حالیکه پایین‌ترین تعرفه ارتباطی کشور در زمینه دائمی‌ها متعلق به این شرکت است، موجب شده که اعتباری‌ها کمی ناراضی شوند اما راهکار کاهش هزینه‌ها چیست.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، افزایش تعرفه مکالمات درون و برون شبکه مشترکان اعتباری ایرانسل در حالی از اول مرداد اتفاق افتاد که پیش از این اپراتور دوم ارتباطی، تعرفه‌های خود را برای مشترکان دائمی کاهش و به پایین‌ترین رقم در برابر سایر اپراتورهای کشور رسانید.

هرچند که مدیر عامل این شرکت معتقد است برای بررسی تعرفه‌ها با سایر اپراتورها باید پارامترهایی را لحاظ کرد و مقایسه را موردی و به عنوان مثال در زمینه تماس داخل شبکه، تماس برون شبکه، پیامک فارسی، پیامک انگلیسی و برخی از این موارد انجام داد اما کاری به اپراتورهای دیگر نداریم چرا که هر کدام از آنها در جای خود قابل بررسی است؛ چیزی که مهم است مکالمات مشترکان اعتباری ایرانسل برای تماس‌های داخل شبکه از ۶۲۰ به ۶۶۹ ریال رسید.

تماس‌های برون شبکه و به مقصد اپراتورهای دیگر هم از ۸۵۲ به ۹۲۹ ریال افزایش یافته است.

این تعرفه برای مشترکان اعتباری در حالی لحاظ شده که تعرفه مشترکان دائمی این اپراتور برای تماس‌های داخل و خارج از شبکه ۴۹۹ ریال است.

ایرانسل در این بخش معتقد است که پایین‌ترین تعرفه مکالماتی را در کشور ارائه می‌کند که درست هم هست ولی افزایش رنج مکالمات برای سایر مشترکان که اتفاقا بیشترین سهم را در شبکه دارند، با شعار پایین‌ترین تعرفه برای مشترکان دائمی در تضاد است زیرا ممکن است این طور به ذهن متبادر شود که مشترکان اعتباری باید جور دائمی‌ها را بکشند.

البته در این زمینه هم مدیر عامل ایرانسل معتقد است تمامی مشترکان این اپراتور می‌توانند دائمی شوند و از تعرفه‌های پایین ارتباطی بهره‌مند شوند به این شکل که ۱۰۰ هزار تومان را بپردازند و سیم‌کارت اعتباری خود را با همان شماره تبدیل به دائمی کنند.

روش تبدیل سیم‌کارت اعتباری به دائمی ایرانسل:

برای تبدیل سیم‌کارت اعتباری به دائمی، می‌توان طبق دستورالعمل زیر اقدام کرد:

الف- شارژ سیم‌کارت: ابتدا بابت تفاوت بهای سیم‌کارت‌‌های دائمی و اعتباری پرداخت شود. سیم‌کارت اعتباری را باید تا میزان یک میلیون ریال شارژ کرد.

ب- ارسال درخواست: پس از اینکه سیم‌کارت تا مبلغ مذکور شارژ شد، با اجرای هر یک از روش‌های زیر می‌توان برای تبدیل سیم‌کارت درخواست داد:

۱. شماره‌گیری کد #۷۰* از خط ایرانسل

و یا

۲. تماس با ۷۰۰ از خط ایرانسل و سپس وارد کردن شماره‌های ۷ و بعد ۴ طبق دستورالعمل سیستم راهنما

پس از ارسال درخواست طبق دستورالعمل، یک میلیون ریال بابت مابه التفاوت بهای سیم‌کارت دائمی و اعتباری، از حساب سیم‌کارت اعتباری کسر شده و به این ترتیب، نوع حساب در سیستم ایرانسل ظرف ۲۴ ساعت از اعتباری به دائمی تبدیل شده و می‌توان از آن پس، از سیم‌کارت با ویژگی‌های سیم‌کارت دائمی استفاده کرد.

با تبدیل سیم‌کارت اعتباری به دائمی، سیستم، مشترکین را به طور خودکار در طرح پایه ثانیه‌ای سیم‌کارت دائمی قرار می‌دهد؛ با این حال می‌توان به مجرد تکمیل مراحل تبدیل سیم‌کارت، هر یک از طرح‌های تعرفه تشویقی را که مایل هستیم مطابق شرایط ذکر شده در بخش طرح‌های تعرفه تشویقی، انتخاب نماییم.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری