کد خبر: 3744

پلیس «فتا»ی فرماندهی انتظامی استان گیلان در خصوص شیوه‌ی جدید کلاهبرداری اینترنتی تحت عنوان «برندگان یک میلیون پوندی» هشدار داد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا- منطقه‌ی گیلان، طی روزهای اخیر پیامکی تحت عنوان «شماره شما در قرعه‌کشی سال ۲۰۱۴ شرکت سامسونگ برنده یک میلیون پوند پول نقد شده است» برای شهروندان ارسال و از آنان درخواست شده برای مطالبه‌ی مبلغ مورد نظر اطلاعات شخصی خود از قبیل نام، سن، شماره تماس و ... را به ایمیل samsungmob@mit.tc ارسال کنند.


با بررسی‌ها، کلاهبرداران در ادامه‌ی ارتباطات ایمیلی خود ضمن مطالبه‌ی اطلاعات تکمیلی شهروندان، عنوان می‌کنند، علاوه‌بر مبلغ مورد نظر یک تبلت به جایزه شما افزوده شده و با نمایش یک تصویر از یک مرسوله‌ی پستی به نام شخص مورد نظر اعلام می‌کنند بعلت وجود تحریم‌های اقتصادی موجود بر ایران، مرسوله‌ی پستی مورد نظر باید ابتدا به کشور واسطی(هندوستان) ارسال تا از آن طریق هدیه به ایران ارسال شود.

در پایان کلاهبرداران، هزینه‌ی ارسال بسته‌ی پستی از هندوستان به ایران توسط نماینده این شرکت را بالغ بر ۶۰۰ دلار عنوان و اعلام می‌کنند، شهروندان در صورت واریز وجه مورد نظر می‌توانند بسته‌ی پستی خود را در فرودگاه امام خمینی(ره) از دست نماینده‌ی این شرکت که از هندوستان به ایران می‌آید، دریافت کنند.

بنابراین با توجه به اینکه پیگیری این قبیل کلاهبرداری‌ها که با استفاده از شگردهای خاص و پیشنهادهای اغواکننده در حوزه‌ی بین‌الملل انجام می‌شود، مستلزم همکاری با پلیس اینترپل و سپری کردن بازه‌ی زمانی طولانی است.

پلیس «فتا»ی استان گیلان به شهروندان توصیه کرد در صورت مواجهه با پیشنهادهای جذاب در فضای مجازی هوشیار بوده و مراتب را از طریق سایت پلیس «فتا» به نشانی www.Cyberpolice.ir یا ایمیل Gfata@police.ir گزارش کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری