کد خبر: 3225

مدیرکل فن‌آوری اطلاعات بانک مرکزی از احتمال تصمیم‌گیری برای تغییر سقف برداشت از خودپردازها تا هفته آینده خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، در حالی بانک مرکزی تا چند روز آینده در مورد میزان افزایش سقف برداشت روزانه از خودپردازها از ۲۰۰ هزار تومان به طور رسمی تصمیم گیری خواهد کرد که تعدادی از بانک‌ها از چند ماه پیش این رقم را افزایش داده بودند.


این در حالی است که در نیمه دوم سال گذشته برخی بانک ها از جمله بانک توسعه صادرات و در اواخر سال نیز بانک ملی میزان برداشت روزانه از دستگاه‌های خودپرداز خود را افزایش داده بودند. همچنین در سال جاری نیز بانک سینا اعلام کرد که امکان دریافت بیش از ۲۰۰ هزار تومان با کارت‌های این بانک و از خودپردازهای آن فراهم شده است .در عین حال برخی خبرها بیانگر این است که در تعدادی دیگر از بانک‌ها نیز به طرق دیگر چنین امکانی وجود دارد.

بانک های مورد نظر در حالی افزایش سقف برداشت از خودپردازهای خود را بر اساس یک تصمیم داخلی و به دلیل تقاضای مشتریان با توجه به افزایش تورم و ثابت ماندن رقم قابل برداشت عنوان کردند که بانک مرکزی در واکنش به این موضوع اعلام کرد که این اقدام غیر قانونی بوده و این بانک هیچ مجوزی در این رابطه صادر نکرده است.

اما مدیرکل فن آوری اطلاعات بانک مرکزی با اشاره به انجام بررسی‌ها برای تغییر سقف برداشت از خودپرداز بانک‌ها به ایسنا اعلام کرد که تا هفته آینده در این مورد تصمیم‌گیری خواهد شد.

حکیمی همچنین در مورد برخی اظهارات مبنی بر اینکه برای گسترش خدمات الکترونیک و افزایش امنیت باید میزان قابل برداشت کنونی نیز کاهش یابد، گفت: کمتر شدن رقم قابل برداشت از ۲۰۰ هزار تومان موجود بی‌معناست و بحث در مورد این خواهد بود که چه مبلغی بر میزان فعلی اضافه شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری