کد خبر: 3058

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: قرار بود دولت ۵۰ میلیارد تومان در اختیار صندوق توسعه صنعت طیور برای تامین نقدینگی و جبران بخشی از هزینه های صادرات قرار دهد که متاسفانه این امر تاکنون عملی نشده است.

به گزارش قم خبر ، همایون دارابی در گفت و گو با تسنیم افزود: متاسفانه همچنان قیمت خرید حمایتی دولت علیرغم تمام بررسی های انجام شده و واقعیت‌های هزینه تولید پایین است.


وی اضافه کرد: هزینه تمام شده تولید مرغ زنده داخل سالن هم اکنون حداقل ۵۴۰۰ تومان است در حالیکه مرغ زنده درب مرغداری ۴۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

دارابی با بیان اینکه دولت مرغ منجمد شده را از تولیدکنندگان ۶۵۰۰ تومان می خرد، ادامه داد: این میزان ۸۰۰ تا هزار تومان کمتر از بهای واقعی آن است.

وی با اشاره به جلسه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار نیز گفت: ما در این جلسه توضیحاتمان را ارایه کردیم ، سازمان حمایت نیز این موضوع را بررسی کرده بود اما متاسفانه علی رغم تمام بررسی های انجام شده تصمیمی گرفته نشد و این موضوع به سه هفته آینده موکول شد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور در مورد تصمیمات دولت برای تسهیل صادرات مرغ نیز افزود: قرار بود دولت ۵۰ میلیارد تومان در اختیار صندوق توسعه صنعت طیور( برای تامین نقدینگی و جبران بخشی از هزینه های صادرات) قرار دهد که متاسفانه این امر نیز عملی نشد.

دارابی با بیان اینکه مساله فوق حدود یک ماه پیش در ستاد تنظیم بازار تصویب و به نهاد ریاست جمهوری اعلام شد، گفت: متاسفانه هیچ خبری از تصویب نهایی آن نیست.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری